22 maja 2019

Transport i Spedycja » Kolejowy

Koleje Mazowieckie łączą siły z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Koleje Mazowieckie łączą siły z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem 26. Finału WOŚP. Wszyscy wolontariusze posiadający legitymację będą mogli bezpłatnie jeździć pociągami KM. Ponadto dla osoby, która wygra licytację, zorganizują dwugodzinne szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”.


W tym roku WOŚP gra dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórka publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. W tym roku Orkiestra zagra m.in. w Chinach, Wielkiej Brytanii, czy USA.

Już po raz kolejny wspieramy wolontariuszy Fundacji, kwestujących tym razem na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków. W tym roku bezpłatnie będą poruszać się nie tylko kwestujący 14 stycznia, ale także wolontariusze Pokojowego Patrolu. Jako kolejarze pełniący służbę publiczną, cieszymy się, że możemy ją połączyć z tak ważną inicjatywą społeczną jaką jest 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

Wylicytuj dla WOŚP jazdę na symulatorze „Elfa” w Kolejach Mazowieckich

Gratką dla fanów kolei będzie możliwość wylicytowania szkolenia na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”. Szkolenie potrwa 2 godziny, podczas których uczestnicy poznają obsługę pojazdu kolejowego: regulatorami i wskaźnikami, funkcjonowaniem napędu, hamowania i urządzeń kontroli czujności maszynisty.


Następnie dowiedzą się jak przygotować pociąg do jazdy, postępowania po przyjeździe do stacji końcowej oraz czynności związanych ze zdaniem pojazdu. Podczas szkolenia można pojechać na zwizualizowanych trasach stanowiących odzwierciedlenie odcinków linii kolejowych: Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, Warszawa Zachodnia – Piaseczno, Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna, Warszawa Wschodnia – Legionowo. Szkolenie odbywa się pod okiem instruktora, który pełni funkcję dyżurnego ruchu. Po jego zakończeniu uczestnicy otrzymają certyfikat.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×