22 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Kolejowy

PKP CARGO przywraca historyczne barwy

PKP CARGO przywraca historyczne barwy

W najbliższą sobotę grupa PKP CARGO zaprezentuje już 13. lokomotywę odmalowaną w historyczne barwy. Będzie to ET22-980, której została przywrócona malatura z lat 2002-2008.


W sobotę 3 lutego w Zakładzie Napraw Taboru Spółki PKP CARGOTABOR w Zduńskiej Woli-Karsznicach, PKP CARGO zaprezentuje lokomotywę ET22-980, której przywrócono historyczną malaturę. Wyprodukowana w 1986 r. przez wrocławski PAFAWAG lokomotywa rozpoczęła pracę w tym samym roku w Lokomotywowni Białystok. Stacjonowała również w Kutnie i w Poznaniu, a obecnie w Zakładzie Centralnym Spółki w Warszawie. W ciągu 31 lat służby lokomotywa przejechała ponad 2 miliony kilometrów. W Zduńskiej Woli-Karsznicach ET22-980 w styczniu br. przeszła przegląd na poziomie P4, w trakcie którego przeprowadzone zostały prace malarskie. 


W ostatnich miesiącach historyczne barwy odzyskały także lokomotywy ET42-029 oraz ET41-186.


PKP CARGO na różnych płaszczyznach prowadzi i wspiera działania na rzecz zachowania ochrony dziedzictwa kolejowego. Przywracanie historycznych barw wybranym lokomotywom łączymy z wykonywaniem napraw okresowych. Malowanie ET22-980 jest kolejnym tego rodzaju przedsięwzięciem i z pewnością nie ostatnim w tym roku – powiedział Zenon Kozendra, członek Zarządu PKP CARGO.

X Polecamy artykuł:
Budowa węzła w Myślenicach

Zakład Napraw Taboru Spółki PKP CARGOTABOR w Karsznicach, jako jeden z nielicznych w Polsce wykonuje kompleksowe naprawy zestawów kołowych do wagonów i lokomotyw. Dokonywane są tam również naprawy wszystkich typów maszyn elektrycznych eksploatowanych w pojazdach trakcyjnych PKP CARGO oraz naprawy okresowe lokomotyw elektrycznych.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×