20 marca 2019

Transport i Spedycja » Kolejowy

Pasażerowie trójmiejskiej SKM pojadą nowymi pociągami

Pasażerowie trójmiejskiej SKM pojadą nowymi pociągami

Ponad 160 milionów złotych z funduszy unijnych dostanie PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście. Za te pieniądze kolejowy przewoźnik kupi 10 pociągów.Nowe pociągi (tak zwane elektryczne zespoły trakcyjne) będą jeździć na trasie Gdańsk Śródmieście Lębork. Będą dostosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem. Spółka kup urządzenia, które pozwolą utrzymać pociągi, m.in. sprzęt do czyszczenia i podnośniki. Inwestycja ma zostać zakończona w czerwcu 2023 roku.


- Nowy tabor poprawi dostępność komunikacyjną Trójmiasta Śródmieście – Lębork, co zwiększy mobilność mieszkańców i ułatwi dojazd do szkoły i pracy - Przemysław Gorgol.


Średnia wieku nowych pociągów umożliwi nam wycofanie dwudziestu najstarszych, najbardziej wyeksploatowanych składów, których już nie opłaca się remontować. Pieniądze, które dostaniemy dzięki tej umowie to jednak dopiero połowa sukcesu. Potrzebujemy jeszcze długoletniej, minim by zdobyć kapitał na wkład własny. Liczymy tu na zrozumienie i przychylność Organizatora Przewozów. - dodaje Gorgol.


Program Infrastruktura i Środowisko 2014 kursu Europejskiego Banku Centralnego z kwietnia 2018 roku w kraju inwestycje w transport, energetykę, ochronę środowiska, kulturę i służbę zdrowia.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×