16 czerwca 2019

Transport i Spedycja » Kolejowy

Pod koniec czerwca otwarcie ofert w przetargach na poprawę kolejowego dostępu do portów

Pod koniec czerwca otwarcie ofert w przetargach na poprawę kolejowego dostępu do portów

KP Polskie Linie Kolejowe pod koniec czerwca tego roku otworzą oferty w przetargach na poprawę dostępności kolejowej do portów w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Gdańsku - poinformował w czwartek dziennikarzy prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

 

"Oczekujemy na otwarcie ofert w przetargach związanych z poprawą dostępu do polskich portów, pod koniec czerwca. Planujemy podpisanie umów do końca tego roku. Dwa lata na realizację tych projektów jest absolutnie realne" - powiedział Merchel.

 

PKP PLK informowały wcześniej, że wartość dwóch przetargów na poprawę dostępu kolejowego do portów morskich w Gdańsku i Gdyni wynosi ok. 1,4 mld zł.

 

Modernizacja skupi się na przebudowie torów na stacjach portowych Gdańska (około 70 km) i Gdyni Port (130 km). Przebudowane zostaną rozjazdy oraz przejazdy kolejowo-drogowe. Na stacjach zwiększona zostanie liczba zelektryfikowanych torów. Powstaną nowe obiekty inżynieryjne. Możliwa będzie obsługa dłuższych i cięższych składów, czyli przeładunek większej ilości towarów.

 

Według PKP PLK sprawniejszy ruch pociągów zapewni rozbudowa Lokalnego Centrum Sterowania, do którego dołączone będą stacje: Gdańsk Port Północny, Gdańsk Kanał Kaszubski i Gdańsk Zaspa Towarowa oraz budowa nowego Lokalnego Centrum Sterowania Gdynia Port. W efekcie prac wzrośnie punktualność i szybkość przejazdu pociągów.

 

Z kolei wartość prac, które mają poprawić kolejowy dostęp do portów w Szczecinie i Świnoujściu to ponad 600 mln zł.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają zrealizować program portowy do 2020 roku.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×