25 kwietnia 2019

Transport i Spedycja » Kolejowy

Lepsze połączenia kolejowe na Podlasiu

Lepsze połączenia kolejowe na Podlasiu
Między Lewkami a Hajnówką wymieniane są tory i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Widać już nowe perony na przystankach Lewki, Orlanka, Stare Berezewo i Chyta. Będzie nowy przystanek Mikłasze.
Dzięki inwestycji wartej 80 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe SA poprawią komunikację w regionie i usprawnią przewóz towarów. Prace współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej

Inwestycja z Krajowego Programu Kolejowego na linii kolejowej Hajnówka – Lewki umożliwi wygodny dojazd koleją do 7 miejscowości w sąsiedztwie Puszczy Białowieskiej i zapewni sprawniejszy ruch kolejowy do przejścia granicznego w Siemianówce. Wykonawca układa tory na 27 kilometrach trasy.

Komfortową obsługę na przystankach zapewnią nowe ławki i wiaty. Zaplanowano funkcjonalne oświetlenie, tablice informacyjne i udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Dzięki przebudowie 22 przejazdów zwiększy się bezpieczeństwo na skrzyżowaniach dróg i torów. Dziewięć przejazdów będzie dodatkowo zabezpieczonych sygnalizacją, a trzy rogatkami. Po zakończeniu prac pokonanie trasy z Hajnówki do Lewek zajmie ok. 24 min. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością 100 km/h.

Z końcem września trasą pojadą pierwsze od niemal 25 lat składy z towarami. Później wykonana będzie jeszcze stabilizacja i regulacja nowych torów. Zakończenie wszystkich robót zaplanowano w połowie 2019 r.
jagr./PKP PLK.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×