18 lutego 2020

Transport i Spedycja » Kolejowy

Inwestycje transportowe za 1,5 miliarda zł z unijnym wsparciem

Inwestycje transportowe za 1,5 miliarda zł z unijnym wsparciem
18 grudnia 2018 roku Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano 8 umów o dofinansowaniu inwestycji PKP PLK, PKP Cargo, Lotos Kolej Sp. z o.o., Rail Capital Partners Sp. z o.o., PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o., Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

-Jeśli weźmiemy pod uwagę wartość podpisanych dzisiaj kontraktów, na inwestycje transportowe z Programu Infrastruktura i Środowisko trafiło już ponad 60 miliardów złotych. To około 71% puli na transport w tym programie - poinformował Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Szef resortu inwestycji dodał, że jeszcze w tym roku podpisane zostaną umowy o dofinansowanie unijne w wysokości kilku miliardów złotych. - Finalizujemy umowy między innymi dla odcinka S7 Warszawa-Grójec i dla towarowej linii kolejowej C-E 65, czyli tak zwanej węglówki.
Łączna wartość projektów to ponad 1 485 milionów złotych. Unia Europejska dofinansuje je kwotą 682 miliony złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


Dofinansowane projekty:

Zakup wagonów platform do przewozów intermodalnych przez PKP CARGO S.A (Wagony platformy do przewozów intermodalnych)
wartość całkowita projektu: 451 519 593 zł; wartość dofinansowania z UE: 183 428 050 zł. beneficjent: PKP CARGO S.A.
Projekt obejmuje zakup nowego taboru, który zostanie przeznaczony m.in. do obsługi relacji prowadzonych pomiędzy terminalami morskimi i lądowymi. Połączenia będą realizowane w 91 relacjach, które obejmą terytorium niemal całego kraju. W ramach projektu PKP CARGO S.A. zakupi 936 nowobudowanych wagonów platform, przeznaczonych do przewozu kontenerów.

Lokomotywy wielosystemowe i wagony przeznaczone do przewozów intermodalnych, wartość całkowita projektu: 227 577 306 zł
wartość dofinansowania z UE: 92 394 600 zł , beneficjent: PKP CARGO S.A.
Przedmiotem projektu jest zakup 5 nowobudowanych lokomotyw wielosystemowych oraz 220 wagonów platform do przewozów intermodalnych. Tabor zostanie przeznaczony do obsługi relacji w ruchu międzynarodowym.

Kolejna umowa o dofinansowaniu dotyczyła projektu PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×