24 maja 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

FedEx w Polsce po przejęciu Opek

FedEx w Polsce po przejęciu OpekSpółka FedEx Express firma oferująca ekspresowy transport przesyłek, znacznie rozszerzyła swoją ofertę usług poprzez połączenie polskiej firmy kurierskiej Opek z globalną siecią w ramach strategii rozwoju firmy w Europie. Integracja zapewnia klientom jeszcze szerszą ofertę usług w zakresie przesyłek krajowych i międzynarodowych.
- W ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobiliśmy ogromny krok w kierunku integracji Opek z naszą siecią FedEx. Pozycja rynkowa obu firm jest obecnie bardzo wysoka i będzie jeszcze większa, niż gdyby działały one osobno — powiedział Michael Holt, wiceprezes ds. integracji operacyjnej w Europie w firmie FedEx. - Połączyliśmy kwalifikacje naszych zespołów, dzięki czemu lepiej zaspokajamy potrzeby klientów. Ponadto spółka Opek zmieniła nazwę na FedEx Express Polska Sp. z o.o. a logo pojawiło się na jej budynkach, flocie pojazdów i uniformach.


40 – lecie FedExu

Spółka może zaoferować polskim klientom bogaty zakres usług z gwarantowanym czasem dostarczenia przesyłki, w tym usługi krajowe, usługę dostarczenia przesyłki następnego dnia na terenie Europy w systemie door-to-door, usługę dostarczenia przesyłki do Stanów Zjednoczonych w 1 do 2 dni roboczych, usługę dostarczenia przesyłki do Azji w 2 do 3 dni roboczych oraz międzynarodowe usługi ekonomiczne dla mniej pilnych przesyłek.
A to wszystko dzięki 13 międzynarodowym, cotygodniowym lotom do Polski, w tym do Warszawy, Katowic i Gdańska, łączących te miasta z europejskim centrum dystrybucyjnym FedEx w podparyskim porcie lotniczym Roissy-Charles de Gaulle, który z kolei łączy się ze światową siecią transportową przedsiębiorstwa;
W 1985 r. FedEx rozpoczął regularne loty pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą, a tylko w ostatnich 27 miesiącach firma FedEx Express zatrudniła w Europie ponad 3500 nowych pracowników, co zwiększyło ich łączną liczbę do ponad 15300. Firma ma obecnie 174 placówki w Europie. W Polsce działa od 1989 r.
FedEx Express to największa na świecie firma kurierska, zapewniająca dostawy w przeszło 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Dzięki globalnej sieci spedycji lotniczej i lądowej FedEx Express zapewnia szybką dostawę pilnych przesyłek w wyznaczonym terminie — z gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku niedotrzymania ustalonych warunków.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×