22 lutego 2020

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Filatelistyczny Oskar dla Poczty Polskiej

Filatelistyczny Oskar dla Poczty Polskiej
Podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy) znaczek wydany przez Pocztę Polską został uznany za najpiękniejszy spośród wszystkich wyemitowanych w ubiegłym roku na świecie. Jury konkursu jednogłośnie opowiedziało się za propozycją z Polski.
Nagrodzony znaczek został wydany z okazji 455. rocznicy istnienia Poczty Polskiej. Przedstawione przez artystkę plastyk Agnieszkę Sancewicz, słoje przeciętego pnia dębu w sposób symboliczny odnoszą się do tradycji i długowieczności firmy.
- Dąb to drzewo królewskie, sadząc dąb możemy być pewni, że jego widokiem będą się cieszyć kolejne pokolenia - powiedziała autorka projektu.

Gratka dla filatelistów

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 lipca w Asiago na północy Włoch. Nagrodę dla Poczty - Granx Prix – Medal Prezydenta Republiki Włoskiej, który objął konkurs patronatem, odebrała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej i Zuzanna Schnepf-Kołacz, wicekonsul RP we Włoszech.


Tytuł „Najpiękniejszego znaczka na świecie” jest kolejnym wyróżnieniem dla Poczty Polskiej w tym konkursie. W ubiegłych latach laury otrzymała wydana w 2012 r. zielona, pachnąca jałowcem emisja z żubrem, w 2009 r. wydana na dzień zakochanych emisja „Kocham Cię”; wcześniej - emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 r. oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 r.
jagr./źródlo i foto: Poczta Polska

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×