27 maja 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

DHL Express inwestuje 185 mln USD w 2016 i 2017 r.

DHL Express inwestuje 185 mln USD w 2016 i 2017 r. DHL Express, dostawca usług logistycznych, ogłosił 17 listopada br., kontynuację realizacji swojego planu inwestycyjnego w Stanach Zjednoczonych i na terenie obu Ameryk, jako że wzrost w tym regionie jest zgodny oczekiwaniami.
Inwestycje o wartości 185 mln USD przewidziane na rok 2016 i 2017 koncentrują się na infrastrukturze, technologii i ludziach - tylko w roku 2016 powstało około 900 nowych miejsc pracy - co pozwoli w dalszym ciągu zapewniać usługi najwyższej jakości i doskonałą obsługę klienta. Oprócz inwestowania w działalność na terenie USA, DHL Express angażuje także środki w wysokości 105 mln USD na rozwój w kluczowych krajach regionu, m.in w Meksyku, Kanadzie, Brazylii, Chile i Peru. W ciągu dwóch lat na inwestycje w tych krajach przeznaczy kwotę 290 mln USD.


Magia sobotnich doręczeń, czyli akcja „Sowia Poczta”

DHL zakończył już część inwestycji o wartości 108 mln USD w węźle komunikacyjnym dla obu Ameryk, zlokalizowanym na lotnisku Cincinnati/Northern Kentucky, która została ogłoszona w ubiegłym roku. Rozbudowa rampy północnej, otwartej zaledwie dwa tygodnie temu, obejmuje obszar ok. 18 ha i zapewnia każdej nocy miejsca postojowe dla kolejnych 16 samolotów. Dodatkowo zwiększyło się miejsce na składowanie i powierzchnia magazynowa, przeznaczone dla wyposażenia rampy oraz kontenerów wysyłkowych. W przyszłym roku powstaną obiekty zapewniające dodatkowe możliwości sortowania automatycznego oraz 40 nowych stanowisk przeładunkowych, które zwiększą wydajność węzła w zakresie obsługi rosnącego wolumenu przesyłek pochodzących z e-handlu w Stanach Zjednoczonych i na terenie obu Ameryk.

Aby poradzić sobie z rosnącym wolumenem wysyłek, DHL Express przeznacza dodatkową kwotę niemal 60 mln USD na rozbudowę istniejących i wybudowanie nowych obiektów, a także zmodernizowanie technologii i zabezpieczeń oraz nowe wyposażenie, jak skanery dla kurierów.
W tym roku firma stworzyła trzy nowe centra obsługi w Nowym Jorku, Chicago i Seattle, oraz rozbudowała kolejne trzy. W 2016 r. zmodernizowała węzeł w Los Angeles i planuje w 2017 r. dodać nowy węzeł w Chicago oraz wyremontować węzeł na lotnisku JFK, rozbudowując go o nowy system sortowania automatycznego, który ułatwi dostawy na wczesne godziny poranne dla odbiorców w Nowym Jorku.
DHL spodziewa się ogólnego wzrostu wolumenu przesyłek w okresie świątecznym w 2016 r. o 12% rok do roku. Utrzymujący się mocny kurs dolara oznacza, że konsumenci mogą kupować prezenty świąteczne za granicą, dlatego przewidywany jest większy wzrost wolumenu importu.
jagr./DHL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×