21 kwietnia 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Pół miliona paczek dziennie

Pół miliona paczek dziennie... okres świąteczny w Grupie Inpost
Świąteczne liczby InPost: 3200 mobilnych Paczkomatów, 1000 dodatkowych kurierów, 100 TIR-ów, 3000 samochodów kurierskich oraz 550 nowych i 150 rozbudowanych Paczkomatów w porównaniu do grudnia 2015 r.
Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy dla operatorów logistycznych, zwłaszcza tych którzy koncentrują się na sektorze e-commerce. W miniony poniedziałek - 12 grudnia - InPost zanotował rekordowy wolumen i przyjął do dystrybucji pół miliona paczek kurierskich i paczkomatowych oraz listów poleconych e-commerce. To wynik znacznie lepszy niż osiągnięty podczas tegorocznego Black Friday, kiedy było ich „tylko” 370 tys. sztuk. Konsumenci pokochali zakupy przez Internet i można oczekiwać, że prawdziwy rekord padnie w ostatnim przedświątecznym tygodniu. Odpowiedzią InPost na wzrost zapotrzebowania na nowoczesne usługi logistyczne, będzie instalacją 1000 nowych Paczkomatów® w 2017 r.


Sieć paczkomatów InPost w Polsce liczy już 2000 urządzeń

- Co roku w okresie świątecznym notujemy szczyt paczkowy, ale w tym roku mamy prawdziwy rekord, przesyłek jest o 150 % więcej w porównaniu do grudnia 2015 r. Do tegorocznego szczytu paczkowego przygotowaliśmy się szczególnie staranie. We wrześniu wprowadziliśmy się do najnowocześniejszej sortowni w Polsce, zatrudniliśmy blisko 1500 dodatkowych osób i stale rozbudowujemy naszą sieć Paczkomatów, która obecnie liczy już 2150 urządzeń. Rynek e-commerce rośnie w Polsce niewiarygodnie szybko, a mało kto chce czekać w kolejce na poczcie lub w domu na kuriera, większość konsumentów chce się od tych ograniczeń trwale uniezależnić. Naszą odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest Paczkomat, który jest czynny 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu
– powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.
W okresie przedświątecznym InPost udostępnił także nową funkcjonalność i za pomocą polskich Paczkomatów można nadać przesyłkę bezpośrednio do Paczkomatów w Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji. Do większości pozostałych krajów 15 krajów UE można nadać przesyłkę w Paczkomacie lub oddziale własnym InPost.
- Wprowadzamy nowe usługi, ale zdajemy sobie sprawę, że w okresie świątecznym część Paczkomatów może być przepełniona, co może powodować opóźnienia. Dlatego namawiamy naszych klientów, aby świąteczne prezenty kupować co najmniej tydzień przed świętami. Mogę obiecać, że w tym roku będziemy rozwozić paczki do ostatniej godziny przed wigilią i zrobimy wszystko, aby świąteczne prezenty trafiły do odbiorców – zapowiedział Rafał Brzoska.
Biorąc pod uwagę prognozy przewidujące, iż polski e-commerce będzie nadal dynamicznie rósł w kolejnych latach, w 2017 roku InPost zainstaluje w Polsce kolejny tysiąc nowych Paczkomatów. - Warto przy tym podkreślić, że już obecnie polska sieć Paczkomatów to największa tego typu struktura biznesowa na świecie – podkreślił Rafał Brzoska.
jagr./InPost

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×