19 sierpnia 2017

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Znaczek „Rok Rzeki Wisły”

Znaczek „Rok Rzeki Wisły”Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 2017 rok ogłosił Rokiem Rzeki Wisły. Z tej okazji Poczta Polska 30 stycznia wprowadziła do obiegu znaczek wraz z kopertą FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) i datownikiem.
Przypadająca w tym roku 550. rocznica Pierwszego Wolnego Flisu oraz idea środowisk związanych z tradycyjnym żeglowaniem po Wiśle promująca historyczne, naturalne, kulturowe i turystyczne walory rzeki to tylko kilka z powodów ogłoszenia 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Poczta Polska emisją filatelistyczną „Rok Rzeki Wisły” włącza się w tę ideę. Uroki rzeki przedstawiła na znaczku autorka projektu Agnieszka Sancewicz. Przepływającą przez nasz kraj rzeka, wznoszące się i opadające fale, których odbija się światło, nadają jej żywego charakteru.


Elektroniczny znaczek pocztowy hitem Envelo
X Polecamy artykuł:
Drogi krajowe już przejezdne


Jej piękno doskonale opisuje umieszczony na kopercie FDC fragment utworu Janusza Korczaka „Spowiedź motyla”. Znaczek został wydany w nakładzie 160 tys. sztuk.
To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×