23 lutego 2020

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Znaczek „Rok Rzeki Wisły”

Znaczek „Rok Rzeki Wisły”
Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 2017 rok ogłosił Rokiem Rzeki Wisły. Z tej okazji Poczta Polska 30 stycznia wprowadziła do obiegu znaczek wraz z kopertą FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) i datownikiem.
Przypadająca w tym roku 550. rocznica Pierwszego Wolnego Flisu oraz idea środowisk związanych z tradycyjnym żeglowaniem po Wiśle promująca historyczne, naturalne, kulturowe i turystyczne walory rzeki to tylko kilka z powodów ogłoszenia 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Poczta Polska emisją filatelistyczną „Rok Rzeki Wisły” włącza się w tę ideę. Uroki rzeki przedstawiła na znaczku autorka projektu Agnieszka Sancewicz. Przepływającą przez nasz kraj rzeka, wznoszące się i opadające fale, których odbija się światło, nadają jej żywego charakteru.

Elektroniczny znaczek pocztowy hitem Envelo

Jej piękno doskonale opisuje umieszczony na kopercie FDC fragment utworu Janusza Korczaka „Spowiedź motyla”. Znaczek został wydany w nakładzie 160 tys. sztuk.
To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×