Piątek, 28 kwietnia 2017     Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Znaczek „Rok Rzeki Wisły”

Znaczek „Rok Rzeki Wisły”Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 2017 rok ogłosił Rokiem Rzeki Wisły. Z tej okazji Poczta Polska 30 stycznia wprowadziła do obiegu znaczek wraz z kopertą FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) i datownikiem.
Przypadająca w tym roku 550. rocznica Pierwszego Wolnego Flisu oraz idea środowisk związanych z tradycyjnym żeglowaniem po Wiśle promująca historyczne, naturalne, kulturowe i turystyczne walory rzeki to tylko kilka z powodów ogłoszenia 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Poczta Polska emisją filatelistyczną „Rok Rzeki Wisły” włącza się w tę ideę. Uroki rzeki przedstawiła na znaczku autorka projektu Agnieszka Sancewicz. Przepływającą przez nasz kraj rzeka, wznoszące się i opadające fale, których odbija się światło, nadają jej żywego charakteru.


Elektroniczny znaczek pocztowy hitem Envelo

Jej piękno doskonale opisuje umieszczony na kopercie FDC fragment utworu Janusza Korczaka „Spowiedź motyla”. Znaczek został wydany w nakładzie 160 tys. sztuk.
To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?