29 maja 2017

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Poczta Polska odpowiada za bezpieczeństwo na lotnisku w Pyrzowicach

Poczta Polska odpowiada za bezpieczeństwo na lotnisku w PyrzowicachOd 16 marca 2017 r. 100 operatorów Poczty Polskiej zapewnia bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach. Poczta Polska SA wygrała przetarg na kontrolę bezpieczeństwa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, pokonując prywatne firmy ochroniarskie. Oferta Operatora Pocztowego okazała się najkorzystniejsza. Wartość kontraktu na obsługę obiektu przez 48 miesięcy to ponad 30 milionów złotych.
Port lotniczy Katowice-Pyrzowice obsługuje każdego roku ponad 3 miliony pasażerów.  Za zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie lotniczym w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice odpowiadają teraz pracownicy Poczty Polskiej, którzy skontrolują pasażerów, bagaże oraz ładunki cargo.


Rekompensaty dla Poczty Polskiej

O wyborze Poczty zadecydowały z jednej strony kwalifikacje pracowników, z drugiej standardy zatrudnienia – operator zatrudnia pracowników na umowę o pracę. Pracownicy posiadają uprawnienia operatora kontroli bezpieczeństwa, nadawane przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdanym egzaminie, poprzedzonym szkoleniem. Szkolenie obejmuje m.in. prawidłową analizę i interpretację obrazów generowanych przez urządzenia prześwietlające oraz rozpoznawanie materiałów i przedmiotów niebezpiecznych.
W spółce za tego typu usługi odpowiada Pion Poczta Polska Ochrona. Jednostka zatrudnia ponad 2500 kwalifikowanych pracowników. Poza ochroną fizyczną zajmuje się też konwojowaniem – dysponuje ponad 500 pojazdami specjalistycznymi.
Poczta prowadzi również własny ośrodek szkoleniowy z zakresu Ochrony Lotnictwa Cywilnego. Pion Poczta Polska Ochrona od marca obsługuje również PKO Bank Polski, organizując przewóz gotówki do bankomatów, wpłatomatów oraz oddziałów banku.
źr. PP

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×