23 kwietnia 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Poczta Polska odpowiada za bezpieczeństwo na lotnisku w Pyrzowicach

Poczta Polska odpowiada za bezpieczeństwo na lotnisku w PyrzowicachOd 16 marca 2017 r. 100 operatorów Poczty Polskiej zapewnia bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach. Poczta Polska SA wygrała przetarg na kontrolę bezpieczeństwa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, pokonując prywatne firmy ochroniarskie. Oferta Operatora Pocztowego okazała się najkorzystniejsza. Wartość kontraktu na obsługę obiektu przez 48 miesięcy to ponad 30 milionów złotych.
Port lotniczy Katowice-Pyrzowice obsługuje każdego roku ponad 3 miliony pasażerów.  Za zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie lotniczym w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice odpowiadają teraz pracownicy Poczty Polskiej, którzy skontrolują pasażerów, bagaże oraz ładunki cargo.


Rekompensaty dla Poczty Polskiej

O wyborze Poczty zadecydowały z jednej strony kwalifikacje pracowników, z drugiej standardy zatrudnienia – operator zatrudnia pracowników na umowę o pracę. Pracownicy posiadają uprawnienia operatora kontroli bezpieczeństwa, nadawane przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdanym egzaminie, poprzedzonym szkoleniem. Szkolenie obejmuje m.in. prawidłową analizę i interpretację obrazów generowanych przez urządzenia prześwietlające oraz rozpoznawanie materiałów i przedmiotów niebezpiecznych.
W spółce za tego typu usługi odpowiada Pion Poczta Polska Ochrona. Jednostka zatrudnia ponad 2500 kwalifikowanych pracowników. Poza ochroną fizyczną zajmuje się też konwojowaniem – dysponuje ponad 500 pojazdami specjalistycznymi.
Poczta prowadzi również własny ośrodek szkoleniowy z zakresu Ochrony Lotnictwa Cywilnego. Pion Poczta Polska Ochrona od marca obsługuje również PKO Bank Polski, organizując przewóz gotówki do bankomatów, wpłatomatów oraz oddziałów banku.
źr. PP

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×