22 lutego 2020

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis
Na początku kwietnia br., FedEx Express, firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych i spółka zależna FedEx Corp. uruchomi nowe połączenie lotnicze pomiędzy europejskim hubem TNT, znajdującym się w belgijskim Liège, a światowym centrum dystrybucyjnym FedEx w Memphis (USA). Z Memphis, samoloty polecą dalej do Szanghaju (z przystankami w Seattle i Anchorage), aby następnie wrócić do Liège.
Jest to ważny krok w procesie integracji globalnych sieci FedEx Express oraz TNT.
Dzięki temu, klienci TNT z całego świata zyskają bezpośredni dostęp do szerokiego portfolio usług świadczonych przez FedEx na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Uwaga: przestępcy podszywają się pod firmy kurierskie

Nowe połączenie Liège-Memphis będzie obsługiwane przez FedEx Express za pomocą samolotów Boeing 777 Freighter o ładowności 116 ton. Po dotarciu do Memphis, ładunki dostarczone przez TNT będą dystrybuowane na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady poprzez sieć transportową FedEx.
- Dzięki uruchomieniu nowego połączenia, klienci TNT, wysyłający swoje towary do Ameryki Północnej, będą mogli skorzystać z szerszego portfela usług, świadczonych w krótszym czasie, a także wysyłać towary cięższe, niż dotychczas, nie zmieniając jednocześnie zasad współpracy z TNT „Ameryka Północna, a w szczególności Stany Zjednoczone, to główny partner handlowy Europy. Uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego FedEx Express z Liège do Memphis to doskonała wiadomość dla klientów TNT wysyłających swoje towary do Ameryki Północnej. Decyzja ta wzmacnia również rolę hubu TNT, znajdującego się w Liège, jako ważnego elementu funkcjonowania grupy, uzupełniającego działalność hubów FedEx Express na lotniskach Paris Charles-de-Gaulle oraz w Kolonii – mówi David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×