26 kwietnia 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

UPS przejmuje grupę Nightline Logistics z Irlandii

UPS przejmuje grupę Nightline Logistics z IrlandiiFirma UPS poinformowała o zawarciu ostatecznej umowy w sprawie przejęcia Grupy Nightline Logistics, jednego z czołowych przedsiębiorstw zajmujących się logistyką i przesyłkami ekspresowymi w Irlandii. Firma UPS nieustannie się rozwija, a ta transakcja umożliwi jej natychmiastowe objęcie pozycji lidera wśród spedytorów lokalnych w Irlandii. Dzięki połączeniu Nightline z UPS klienci będą mieli do dyspozycji bogatszą gamę usług zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.
Nightline jest firmą prywatną. Nie ujawniono szczegółów przejęcia, a umowa podlega zwyczajowym warunkom finalizacji transakcji, w tym zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.
- Firma UPS, działająca od ponad czterdziestu lat w Europie i prawie trzydziestu w Irlandii, oferuje coraz szerszy wachlarz usług dla klientów w regionie - powiedział Jim Barber, prezes UPS International. „Nightline to doskonałe uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty, które pozwoli nam zwiększyć częstotliwość dostaw i wprowadzić nowe, innowacyjne opcje serwisowe. Poza tym bardzo się cieszymy, że już niedługo fachowa wiedza i doświadczenie UPS w obszarach takich jak logistyka branży medycznej czy nowe technologie będą mogły być wykorzystane przez liczne irlandzkie firmy specjalizujące się w tych dziedzinach.
Nightline jest liderem, jeśli chodzi o opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych usług dla konsumentów i usług B2B.
- W ciągu ostatniego ćwierćwiecza firma Nightline stała się jednym z największych prywatnych przedsiębiorstw w Irlandii w branży dostaw, spedycji i logistyki - stwierdził John Tuohy, współzałożyciel i dyrektor generalny Nightline. -Po ponad dwóch dekadach działalności nadszedł właściwy moment na przyłączenie się do największej na świecie firmy kurierskiej — firmy znanej z troski o swoich pracowników i kultury podobnej do naszej. Nasi klienci z Irlandii, Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii na pewno skorzystają na większym zasięgu międzynarodowym połączonej spółki i bezpośrednim dostępie do globalnych rynków eksportowych. Będzie to bardzo ważny etap w rozwoju naszej firmy.
W chwili obecnej UPS świadczy zarówno usługi związane z dostawami paczek, jak i łańcuchami dostaw dla klientów w Irlandii, oferując pełny zestaw rozwiązań w dziedzinie spedycji lądowej, morskiej i lotniczej. Firma posiada także huby lotnicze w Dublinie i Shannon.
Po połączeniu obu przedsiębiorstw UPS znacznie wzmocni swoją obecność w Irlandii, intensyfikując wydajność sortowania przesyłek drogowych i zwiększając liczbę pojazdów w całym kraju.
Na początku obie marki będą funkcjonować odrębnie. Po pewnym czasie nastąpi pełna integracja, a klienci obu firm bez wątpienia odniosą z fuzji ogromne korzyści.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×