21 kwietnia 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Poczta Polska rozmawia z China Post o wspólnych projektach logistycznych

Poczta Polska rozmawia z China Post o wspólnych projektach logistycznychMiędzynarodowy handel internetowy rośnie w bardzo szybkim tempie, na czym starają się skorzystać wszystkie firmy logistyczne. Z tego powodu przedstawiciele China Post odwiedzili Polskę, by wspólnie z Pocztą Polską rozmawiać o projektach dotyczących przesyłek zagranicznych.
W czasie trzydniowego pobytu delegacja chińska spotkała się z przedstawicielami rządu, Poczty Polskiej, kolejnictwa, służb granicznych i celnych oraz lokalnych władz samorządowych. Zagraniczni goście byli zainteresowani przede wszystkim praktycznym aspektem realizacji wymiany handlowej między Chinami a Polską.
Przedstawiciele Poczty Chińskiej mieli okazję zobaczyć, jak działa WER w Warszawie, czyli największy w tej części Europy Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy, należący do Poczty Polskiej. Odwiedzili też port przeładunkowy w Małaszewiczach.
To właśnie tutaj przesyłki z Chin po raz pierwszy przekraczają granicę Unii Europejskiej, jednocześnie to jeden z największych w Europie „suchych” portów przeładunkowych. Towary przybywające ze wschodu zostają przeładowane z pociągów szerokotorowych do normalnotorowych.
W Małaszewiczach Chińczycy odwiedzili też Urząd Gminy Terespol, gdzie spotkali się z  władzami gminy, przedstawicielami służb granicznych i celnych. Przedstawiono im potencjał regionu oraz szczegóły funkcjonowania poszczególnych służb uczestniczących w obsłudze ruchu granicznego.
Delegacja chińska  odwiedziła też Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, gdzie podczas spotkania z udziałem wiceministra Jerzego Szmita i Prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego podsumowano przebieg wizyty.
Przyjazd przedstawicieli China Post to pokłosie wizyty delegacji Poczty Polskiej w siedzibie Poczty Chińskiej w Pekinie oraz w centrum logistycznym w Chongqing. Poczta Polska, odwiedzając operatora chińskiego podpisała memorandum o współpracy bilateralnej, które przewiduje rozwój relacji, czemu służyć ma m.in. powołanie grup roboczych, działających w trzech obszarach: logistyki, operacji międzynarodowych oraz filatelistyki.
jagr./pp

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×