19 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

UPS I SF Holding zakładają spółkę joint venture

UPS I SF Holding zakładają spółkę joint venture UPS i SF Holding (spółka macierzysta SF Express) poinformowały o planach założenia spółki joint venture oraz nawiązania współpracy w zakresie rozwoju i świadczenia międzynarodowych usług transportowych. Przedsięwzięcie obejmie początkowo rynki Chin i Stanów Zjednoczonych, ale planuje się jego rozszerzenie na inne kraje. Umowa przewiduje wzajemne korzystanie przez obie firmy z ich uzupełniających się sieci, ofert usług, technologii oraz wiedzy w zakresie logistyki. Powstanie spółki joint venture wymaga jeszcze zatwierdzenia przez organy regulacyjne.
UPS jest największym na świecie przedsiębiorstwem obsługującym przesyłki ekspresowe oraz liderem w zakresie integracji łańcucha dostaw w skali światowej. SF zajmuje czołową pozycję w obsłudze przesyłek ekspresowych na rynku chińskim, gdzie posiada rozbudowaną sieć obejmującą cały kraj i może świadczyć kompleksowe usługi. Jest tam najbardziej rozpoznawalną marką w zakresie dostarczania małych przesyłek.
- UPS bardzo się cieszy z założenia spółki joint venture z firmą SF. Przedsięwzięcie to zwiększy konkurencyjność produktów naszych chińskich klientów, którzy prowadzą lub zamierzają prowadzić handel międzynarodowy - powiedział Ross McCullough, prezes UPS na region Dalekiego Wschodu. - Nasze wspólne działania będą miały na celu wprowadzenie na rynek nowych produktów i usług logistycznych, które uproszczą i przyśpieszą rozwój handlu transgranicznego naszych klientów z segmentów B2B i B2C.
Oferta wspólnie świadczonych usług połączy potencjał rozbudowanej sieci SF w Chinach, która obejmuje ponad 13 tys. punktów usługowych na tym największym na świecie i najszybciej rozwijającym się rynku dostarczania przesyłek, z możliwościami najlepszej na rynku sieci UPS, zintegrowanej globalnie i obejmującej ponad 220 krajów.
Skoordynowanie działań sieci przewozowych obu partnerów zwiększy obszar objęty usługami, zapewni dodatkowe trasy przewozów, zwiększy przepustowość oraz rozszerzy możliwości wyboru w zakresie czasu realizacji dostaw i opcji świadczenia usług. Spółka joint venture początkowo skoncentruje się na świadczeniu wysoce konkurencyjnych usług wspólnych na szlaku Chiny-Stany Zjednoczone, ale planowane jest rozszerzenie usług na pozostałe rynki.
Spółka joint venture umożliwi wykorzystanie synergii powstałej dzięki połączeniu zakresu i skali wzajemnie uzupełniających się sieci obu partnerów. Obie firmy będą korzystać z własnych zasobów w celu poprawy efektywności i wydajności operacyjnej, ale skoordynują procesy biznesowe, tak aby ułatwić obsługę wszystkich klientów wysyłających towary z Chin.

SF Holding jest spółką macierzystą SF Express, czołowego dostawcy zintegrowanych ekspresowych usług logistycznych w Chinach. SF Holding oferuje wysokiej jakości usługi logistyczne obejmujące cały łańcuch tworzenia wartości, w tym ogniwa produkcji, dostaw, sprzedaży i dystrybucji. SF koncentruje się na zaspokojeniu potrzeb klientów, wykorzystując do tego technologie wielkich zbiorów danych i przetwarzania w chmurze. Dzięki temu firma świadczy zintegrowane usługi logistyczne, obejmujące zarządzanie hurtowniami, prognozowanie sprzedaży, analizowanie wielkich zbiorów danych oraz zarządzanie rozliczeniami. Jako operator inteligentnej sieci logistycznej na wielką skalę, SF ma dostęp do krajowych i międzynarodowych sieci logistycznych obejmujących transport powietrzny i drogowy, podstacje, obsługę klienta oraz parki przemysłowe.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×