23 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

ROHLIG SUUS Logistics wprowadza do Europy usługę COD

ROHLIG SUUS Logistics wprowadza do Europy usługę COD

ROHLIG SUUS Logistics rozszerzył obszar działania usługi COD poza granice naszego kraju. Od września firma zapewni serwis dla kontrahentów zagranicznych, dostarczając przesyłki importowane z Europy do Polski.Z ofert zagranicznych sklepów internetowych korzysta coraz więcej Polaków poszukujących okazji cenowych oraz produktów, które są niedostępne na naszym rodzimym rynku. Dostawa towaru nie stanowi obecnie większej przeszkody w realizacji zlecenia, a zamówienie przesyłki ,,za pobraniem’’ – COD cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem internetowych konsumentów. Szczególnie tych, którzy obawiają się, że sprzedawca po otrzymaniu pieniędzy nie prześle im zamówionego towaru. Chcąc wyeliminować to ryzyko i podnosić satysfakcję e-klientów, wiele sklepów oferuje wskazaną wyżej formę płatności.


Wspomniane tendencje potwierdza najnowsze badanie, przygotowane na zlecenie Trusted Shops - platformy przyznającej certyfikat jakości dla sklepów internetowych w zakresie ochrony zakupów e-klientów. Wynika z niego, że co dziesiąty kupujący ma problem z odzyskaniem zapłaty od internetowego sprzedawcy. 7 proc badanych nie otrzymało bowiem ani zakupionego produktu, ani pieniędzy, natomiast kolejne 4 proc miało trudności ze zwrotem przesyłki i odzyskaniem należnych im środków.


Pierwszym partnerem, jaki skorzystał z nowej oferty był niemiecki kontrahent, z którym ROHLIG SUUS przeprowadził pilotaż projektu. Przebudowano systemowe interfejsy, umożliwiające transfer danych dotyczących zamówienia przesyłki ,,za pobraniem’’ między partnerem a operatorem oraz wprowadzono możliwość zarządzania walutami i przelicznikami kursów. ROHLIG SUUS pobiera zatem płatność od polskiego odbiorcy w złotówkach, zwracając je potem we wskazanej walucie i po uzgodnionym kursie. To dosyć skomplikowany proces, który może wiązać się ze stratami z tytułu różnic kursowych, przez co niewiele firm logistycznych decyduje się na wprowadzenie takiej usługi.


Jak wskazuje Patryk Świderski International Groupage Product Director w ROHLIG SUUS Logistics –Dotychczas usługa pobrania była domeną transportów krajowych, jednak wraz ze stałym wzrostem oczekiwań klientów e-commerce, dotyczących usług dodatkowych, postanowiliśmy wprowadzić ten produkt do swojej oferty dla kontrahentów z zagranicy. Maksymalna kwota pobrania, jaką oferujemy wynosi 15 tys. zł/3,5 tys. euro więc jest to spora kwota w stosunku do tego, co oferuje europejska konkurencja – podkreśla przedstawiciel operatora.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×