24 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Nowa filia GLS w Radomiu

Nowa filia GLS w Radomiu

Firma GLS Poland uruchomiła nowy oddział w Radomiu, jest to już 32 filia w Polsce. Zagęszczenie sieci na południu województwa mazowieckiego umożliwia optymalizację usług kurierskich w tym regionie.

Nowo wybudowany budynek jest wyposażony w 28 bram kurierskich i 3 bramy dla samochodów liniowych. Oddział w Radomiu będzie mógł obsłużyć ponad 3000 paczek dziennie. Hala magazynowa ma powierzchnię prawie 1000 mkw., a proces sortowania przesyłek jest wspierany przez zaawansowaną technologię.

Polska piątym największym rynkiem handlu internetowego w Unii Europejskiej


Oprócz hali przeładunkowej budynek dysponuje 154 m2 powierzchni biurowej oraz 2 400 m2 powierzchni placu manewrowego. Zgodnie z założeniami firmowej inicjatywy ThinkGreen, oddział został wyposażony w nowoczesną instalację, która pozwala na wykorzystanie wody deszczowej. Całkowita wartość inwestycji wynosi 160 000 euro.

Obsługujemy coraz większe wolumeny paczek, dlatego nowa lokalizacja w Radomiu stanowi ważne uzupełnienie naszej sieci - mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland. Radom -  przejmując część tras, odciąży filię GLS w Kielcach. Dzięki dodatkowej lokalizacji, znacznemu skróceniu ulegnie czas doręczeń i odbioru przesyłek w samym Radomiu, jak również w jego okolicy.


Nowy oddział został włączony do sieci GLS poprzez codzienne, regularne transporty paczek pomiędzy Radomiem a sortownią centralną w Strykowie. W przyszłym roku  realizowane będą również bezpośrednie przewozy do i z Warszawy. Sprzyja temu korzystne, z komunikacyjnego punktu widzenia, położenie miasta przy trasie S7 oraz S9.

jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×