24 września 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Piotr Sitarek ponownie dyrektorem generalnym UPS Polska

Piotr Sitarek ponownie dyrektorem generalnym UPS Polska

Firma UPS  poinformowała o powołaniu Piotra Sitarka na stanowisko dyrektora generalnego UPS w Polsce. W swojej roli Sitarek będzie odpowiedzialny za działalność firmy, jej rozwój oraz strategię biznesową. Zastąpi on Pavla Adamovskyego, który został dyrektorem generalnym UPS w Rosji i na Białorusi.

Piiotr Sitarek rozpoczął pracę w sektorze logistycznym w 1991 roku jako kurier w polskiej firmie logistyczno-kurierskiej PPS Polkurier, która w 1992 roku stała się oficjalnym partnerem operacyjnym UPS. Po kilku stanowiskach operacyjnych, w 2001 roku, po przejęciu firmy Polkurier, został awansowany na stanowisko dyrektora operacyjnego. W latach 2006-2015, Sitarek pełnił już funkcję dyrektora generalnego UPS w Polsce. Następnie został mianowany dyrektorem generalnym logistyki i dystrybucji w Polsce, a także był odpowiedzialny za integrację z przejętą w 2014 roku firmą Poltraf.

To przyjemność móc kontynuować wielkie dzieło, które Pavel razem z zespołem pracowników UPS stworzyli dla naszych klientów w Polsce i dla samego UPS - powiedział Sitarek. - Nasze najnowsze inwestycje w nowe obiekty i szybsze czasy dostawy pozwolą nam jeszcze lepiej połączyć polskich przedsiębiorców, niezależnie od ich wielkości, z rynkiem globalnym.

Na początku tego roku firma UPS otworzyła nowe centrum w Mysłowicach i zwiększyła przepustowość przelotów cargo między Katowicami a europejskim hubem firmy w Kolonii, w Niemczech. Od połowy 2016 r. UPS poprawił również czas dostawy dla swojej najbardziej ekonomicznej usługi - UPS Standard®, oferując szybsze przesyłki lądowe w Polsce i 27 krajach w Europie. Firma UPS usprawniła również usługi ekspresowe, oferując wcześniejsze dostawy i późniejsze terminy odbioru dla ponad 25 tys. kodów pocztowych w całym kraju. UPS zatrudnia obecnie ponad 2 600 pracowników w 33 placówkach na terenie całej Polski.

jagr./UPSPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×