17 października 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

DHL Express z nowym terminalem na terenie LS CARGO PARK

DHL Express z nowym terminalem na terenie LS CARGO PARK

Przedstawiciele firmy logistycznej DHL Express dokonali oficjalnego otwarcia międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego DHL Express w Warszawie.

Międzynarodowy lotniczy terminal kurierski zlokalizowany jest  na terenie LS CARGO PARK, należącym do LS Airport Services S.A., położonym w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi blisko 7 tys. mkw., a sumaryczna wartość całego projektu szacowana jest na blisko 100 mln zł.

Inwestycja jest konsekwencją realizacji strategii rozwoju DHL Express w Polsce oraz wieloletniej współpracy z agentem obsługi naziemnej – LS Airport Services. Obiekt należy do najnowocześniejszych jednostek operacyjnych wśród lotnisk w Polsce. Zdaniem przedstawicieli władz spółki LS Airport Services i zarządu DHL Express, nowy kompleks umocni pozycję stolicy na rynku ekspresowego cargo lotniczego, zaś sama inwestycja korzystnie wpłynie na wymianę handlową, ułatwiając prowadzenie działalności polskim importerom oraz eksporterom.

Budowa terminala pod konkretne potrzeby naszego partnera – spółki DHL to z jednej strony inwestycja w kierunku dywersyfikacji świadczonych przez LS Airport Services usług, a z drugiej krok w kierunku umocnienia pozycji obiektu LS CARGO PARK jako kompleksowego centrum logistycznego na mapie Warszawy. Dysponujemy obecnie największą infrastrukturą w Polsce, dedykowaną pod działalność obsługi cargo i współpraca z DHL jest dopełnieniem koncepcji rozwoju tego obszaru biznesowego – powiedział Marcin Opaliński, prezes zarządu LS Airport Services.

Nowy obiekt przeznaczony do obsługi międzynarodowych przesyłek ekspresowych w Warszawie jest częścią największego programu inwestycyjnego prowadzonego w ostatnich latach przez DHL w Europie. W Polsce w ramach programu, do tej pory uruchomiono nowoczesne centra logistyczne w Rzeszowie i w Lublinie, Centrum Obsługi Klienta w Łodzi oraz międzynarodowy lotniczy terminal kurierski DHL Express na lotnisku Pyrzowicach. Inwestycja w Warszawie jest kolejnym kluczowym etapem realizacji programu i największym jak dotąd przedsięwzięciem DHL Express w Europie Środkowej.


 

  

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×