19 października 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

UPS zamówił 125 ciężarówek elektrycznych Tesli

UPS zamówił 125 ciężarówek elektrycznych Tesli

Firma kurierska UPS złożyła zamówienie na 125 najnowszych elektrycznych półciągników Tesli. Stanowi to największe zamówienie floty ciężarówek i ciągników elektrycznych.  Całkowita suma zamówienia wyniesie 25 milionów dolarów.


Od ponad 100 lat UPS jest liderem w testowaniu i wprowadzaniu nowych technologii usprawniających funkcjonowanie floty. Liczymy na dalszy rozwój naszej floty we współpracy z Teslą – powiedział Juan Perez, specjalista ds. informatycznych i technicznych. - Te nowoczesne ciągniki elektryczne pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo, ograniczyć wpływ na środowisko naturalne oraz zmniejszyć koszty utrzymania.


UPS ściśle współpracuje z Teslą i innymi dostawcami nowych technologii nad opracowaniem i dostarczeniem najbardziej wydajnych rozwiązań dla ciągle powiększającej się floty pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami paliw. Najnowszy model amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego może przejechać aż do 800 kilometrów na jednym ładowaniu. Ciężarówki wyposażone są w takie zabezpieczenia jak: automatyczne hamowanie w sytuacji awaryjnej, adaptacyjne tempomaty, automatyczne naprowadzanie na pasy, systemy stabilizujące proces hamowania i kierowania.


UPS planuje, że do 2025 roku uda się zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o 12%, a także zwiększyć procent zużywanej energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł.

X Polecamy artykuł:
Tragiczny wypadek w Srocku


BWPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×