22 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

FedEx przeznaczy ponad 3,2 mld USD na podwyżki pensji

FedEx przeznaczy ponad 3,2 mld USD na podwyżki pensji

Działanie firmy jest odpowiedzią na uchwalenie amerykańskiej ustawy w sprawie obniżki podatków i zwiększenia zatrudnienia.


FedEx Corporation ogłosiła trzy główne programy w odpowiedzi na niedawno uchwaloną amerykańską ustawę w sprawie obniżki podatków i zwiększenia zatrudnienia (Tax Cuts and Jobs Act):

  1. Przeszło 200 mln dol. zostanie przeznaczone na podwyższenie pensji pracowników, z czego ok. dwie trzecie powędruje do osób zatrudnionych na stanowiskach robotniczych. Kwota ta wynika z wypłaty wyższych pensji zaplanowanych na 2018 r. począwszy od kwietnia br. zamiast od zakładanego terminu październikowego. Pozostała część funduszy zostanie przeznaczona na dofinansowanie planów zakładających zwiększenie wydajności pracy, skierowanych do pracowników na stanowiskach nierobotniczych.

  2. Dobrowolny wkład w wysokości 1,5 mld dolarów w plan emerytalny w celu utrzymania jego wiodącej pozycji w kraju.

  3. Inwestycja 1,5 mld dolarów na potrzeby znacznej rozbudowy centrum FedEx Express w Indianapolis w ciągu najbliższych siedmiu lat. Ponadto placówka Memphis SuperHub zostanie zmodernizowana i rozbudowana w ramach dużej inwestycji, której szczegóły zostaną ujawnione tej wiosny.

źr./ Centrum Prasowe PAP

 
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×