22 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

DHL Express otwiera nowy gateway drogowy we Wrocławiu

 DHL Express otwiera nowy gateway drogowy we Wrocławiu

DHL Express w połowie stycznia uruchomił we Wrocławiu nowoczesny gateway drogowy, dedykowany do obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych. Wrocławski obiekt został wybudowany z myślą o klientach z województwa dolnośląskiego, rozwijających działalność eksportową i importową za pośrednictwem globalnej sieci DHL Express.

Budynek o wielkości 2147 mkw. wybudowany został zgodnie z najnowszymi standardami logistycznymi w konstrukcji umożliwiającej jego rozbudowę w przyszłości. Nowoczesną przestrzeń biurową zaaranżowano na powierzchni 331 mkw. Magazyn zajmuje powierzchnię 1 816 mkw. Nowy gateway drogowy wyposażony został w 36 bram kurierskich, 9 bram posiadających ruchome rampy rozładunkowe przeznaczone do rozładunku dużych transportów oraz 2 tzw. fingery, umożliwiające bezpośredni załadunek aut kurierskich (tzw. direct loading). Zainstalowany system sortujący zapewnia sprawne sortowanie o wydajności 1500 paczek na godzinę.

Udogodnieniem dla klientów jest możliwość nadania lub odbioru przesyłki w znajdującym się na miejscu punkcie obsługowym DHL Service Point. Gateway usytuowany jest w dogodnej lokalizacji z uwagi na bliskie połączenie z autostradą A4 i trasą europejską E40 oraz ze względu na korzystny dojazd z i do centrum miasta.

Gateway we Wrocławiu, po uruchomieniu nowych centrów logistycznych w Rzeszowie, Lublinie i Toruniu, oraz międzynarodowych lotniczych terminali kurierskich w Katowicach i Warszawie, jest kolejną z sukcesem zrealizowaną inwestycją. To nowoczesne, komfortowe i sprzyjające dobremu klimatowi miejsce pracy, w którym pracuje obecnie 80 osób w systemie zmianowym - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji, członek zarządu DHL Express Poland.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×