12 grudnia 2018

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Międzynarodowy terminal DHL Express w Łodzi

Międzynarodowy terminal DHL Express w ŁodziFirma DHL Express w pierwszym kwartale 2018 otworzyła kolejną nowoczesną jednostkę, terminal w Łodzi, dedykowany do obsługi ekspresowych przesyłek międzynarodowych. Uroczyste otwarcie nowego obiektu miało miejsce w poniedziałek 12 lutego z udziałem przedstawicieli zarządu firmy.

Nowy terminal jest drugą inwestycją DHL Express w Łodzi, po uruchomieniu nowoczesnego Centrum Obsługi Klienta przy ulicy Targowej, oddaną do użytku w ciągu dwóch lat oraz kolejną kluczową, zrealizowaną w ramach największego globalnego programu inwestycyjnego DHL.


Łódzki terminal zajmuje powierzchnię ponad 1220 mkw. Budynek wybudowany został zgodnie z najnowszymi standardami logistycznymi w konstrukcji umożliwiającej jego rozbudowę w przyszłości. Obiekt składa się z  nowoczesnej przestrzeni biurowej - 270 mkw. oraz funkcjonalnej powierzchni magazynowej - 777 mkw. Nowy terminal wyposażony został w 34 bramy kurierskie, w tym 6 bram przeładunkowych i 28 kurierskich umożliwiających bezpośredni załadunek aut. Manualny system sortujący zapewnia sprawne sortowanie o wydajności 1500 paczek na godzinę. Terminal stanowi miejsce pracy dla około 35 pracowników i kurierów.

Terminal usytuowany jest w dogodnej lokalizacji - przy zbiegu ważnych dróg krajowych S8 i 72, drogi wojewódzkiej – 713 i autostrady A1.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×