20 stycznia 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Poczta Polska chce być elektromobilna

Poczta Polska chce być elektromobilna
Poczta Polska razem z Lotosem, Telewizją Polską, Eneą Serwis i Kolejowymi Zakładami Łączności podpisała 20 kwietnia 2018 r. porozumienia dotyczące wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności. W uroczystości wziął udział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, a także prezesi Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski oraz PKP Informatyka Tomasz Miszczuk.

Celem podpisanych dokumentów jest rozwój elektromobilności i zacieśnienie współpracy pomiędzy firmami w tym zakresie. Spółki będą się wzajemnie wspierać w działaniach na rzecz zwiększania efektywności swoich flot pojazdów, wprowadzania samochodów zasilanych paliwami alternatywnymi oraz stwarzania dla nich infrastruktury.

List intencyjny między Lotosem i Pocztą Polską zakłada prowadzenie przez Lotos badań rozwojowych przy wykorzystaniu floty pojazdów Poczty. Celem badań jest poprawienie efektywności floty poprzez wprowadzenie do niej samochodów napędzanych paliwami alternatywnymi takimi jak m.in. energia elektryczna i wodór. Współpraca zakłada również rozwój urządzeń niezbędnych do prawidłowej eksploatacji tego typu pojazdów.


- Niewiele podmiotów wykorzystuje rozwiązania logistyczne czy informatyczne w skali porównywalnej z Pocztą Polską. Mamy ponad 7,5 tys. placówek, jesteśmy obecni w każdej gminie, nawet tam, gdzie nie ma innych instytucji państwowych. Jako Operator Wyznaczony Poczta Polska chce nie tylko dostarczać przesyłki, ale także dbać o czyste środowisko, dlatego wspólnie z Lotosem będziemy współpracować na rzecz rozwoju elektromobilności – poinformował prezes Zarządu Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Przypomnijmy, że 14 listopada 2017 r. - Enea Serwis i Kolejowe Zakłady Łączności  sygnowały list intencyjny, który w konsekwencji doprowadził do podpisania umowy o współpracy. Dokument zakłada kooperację w zakresie dystrybucji i montażu stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz szkoleń dla pracowników.
jagr./PP/MIB

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×