23 lutego 2020

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Już 50% internautów korzysta z usług InPost

Już 50% internautów korzysta z usług InPost

Według badań Kantar TNS aż 50% internautów korzysta z usług InPost1 – operatora logistycznego należącego do amerykańskiego funduszu Advent International. Aż 62% badanych odebrało paczkę w Paczkomacie InPost w ciągu ostatnich 3 miesięcy, zaś 36% otrzymało przesyłkę kurierem inPost. InPost jest też wskazywany przez 88% internautów jako marka, którą znają.


- Tak wysoki wynik korzystania z usług plasuje InPost niemal na równi z dwoma czołowymi firmami kurierskimi i powyżej Poczty Polskiej. Potwierdza to, że warto inwestować w innowacje. Niemal wszyscy internauci przynajmniej słyszeli o usłudze Paczkomatów® InPost, a aż 2/3 z nich odebrało za ich pośrednictwem paczkę w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Większość osób korzystających z Paczkomatów® jest skłonna polecić tę usługę – wskaźnik NPS jest wysoki zarówno wśród osób wysyłających, jak i odbierających paczki w ten sposób. Osoby, które wysyłały paczki, najwyżej oceniają możliwość wyboru Paczkomatu® w dogodnym miejscu oraz dostępność Paczkomatów® przez całą dobę – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.


Advent International i InPost poinformowały, że zainwestują w 2018 roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich. Firma dysponuje siecią ponad 3500 Paczkomatów w całej Polsce, a do końca roku ma powstać 1000 kolejnych. W okresie styczeń – maj 2018 roku InPost dostarczył 30 mln przesyłek, czyli o 42,2% więcej rok do roku – w tym Paczkomaty notowały wzrost o 41,2%, a kurier InPost o 43,4%.


W 2017 roku InPost zrealizował: 60 mln sztuk paczek, osiągnął 51% wzrost wolumenu przesyłek do Paczkomatów InPost r/r i 55% wzrost wolumenu paczek kurierskich i minipaczek InPost r/r. W szczycie świątecznym wzrosty wolumenów dostaw do Paczkomatów® wyniosły 67%, a przesyłek kurierskich rekordowe 94,5% i wyniosły razem 10 mln sztuk.


Według raportu Gemius E-commerce w Polsce w 2018 roku - Paczkomaty InPost są drugą najbardziej popularną formą dostaw zakupów w sieci, po dostawach kurierem – wskazuje je aż 48% badanych

InPost Kurier utrzymał ubiegłoroczne trzecie miejsce wśród najchętniej wybieranych firm kurierskich w Polsce. Wyprzedził m.in. Pocztex (Pocztę Polską) oraz światowych potentatów, takich jak GLS, UPS i FedEx. Usługi kurierskie InPost zanotowały przyrost wskazań o 4 punkty procentowe w stosunku do 2017 roku, co jest sporym osiągnięciem na tak konkurencyjnym rynku.

Źródło: Materiały prasowe InPost
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×