19 września 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Poczta Polska ze specjalną ofertą dla cudzoziemców

Poczta Polska ze specjalną ofertą dla cudzoziemców

Poczta Polska oferuje usługi obywatelom Ukrainy, którzy stanowią największą grupę cudzoziemców  przebywających w Polsce. W placówkach pocztowych można nadać Paczkę UKRAINA PLUS oraz szybkie przekazy pieniężne poza granice Polski.


Poczta Polska oferuje paczkę UKRAINA PLUS – usługę dedykowaną klientom, którzy chcą wysyłać przesyłki na Ukrainę. Atutem oferty jest nie tylko cena nawet o połowę niższa  niż zwykłej paczki wysyłanej do tego kraju, lecz także wysoka jakość realizacji, polegająca na skutecznym i terminowym doręczeniu paczek do rąk adresata na terytorium Ukrainy. Pola na nalepce adresowej zostały opisane cyrylicą, a także został stworzony interaktywny formularz, pozwalający w prosty sposób przygotować nalepki adresowe bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie ułatwia wypełnianie dokumentów nadawczych.


- Obserwujemy systematyczny wzrost wolumenów Paczki UKRAINA PLUS. W okresie styczeń – maj 2018 odnotowaliśmy 16 proc. wzrost nadawanych paczek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Należy oczekiwać, że ten trend zostanie utrzymany. Szacujemy, że w skali całego 2018 roku wzrost wyniesie minimum 20 proc. w stosunku do roku 2017 – ocenia Artur Więckowski, dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaży Poczty Polskiej.


W marcu br. Poczta Polska, Bank Pocztowy i MoneyGram uruchomiły usługę wysyłki pieniędzy z placówek pocztowych do ponad 200 krajów i terytoriów na świecie. Od momentu uruchomienia usługi notowany jest średniomiesięcznie 50-procentowy wzrost liczby nadawanych przekazów MoneyGram.


Rosnące zainteresowanie przekazami pieniężnymi oraz wieloletnia, owocna współpraca skłoniły Pocztę Polską, Bank Pocztowy i MoneyGram do uruchomienia usługi wysyłek w niemal 4700 placówkach pocztowych w kraju. Środki wysłane z placówki Poczty Polskiej można odebrać w ciągu zaledwie kilku minut w kraju przeznaczenia – w jednym z 350 000 punktów MoneyGram na świecie. Bank Pocztowy  przygotował obywatelom Ukrainy specjalną promocję. Pozwoli ona wysyłać pieniądze na Ukrainę wygodnym przekazem MoneyGram z konta w ramach Programu „Premia za Transfer na Ukrainę” na preferencyjnych warunkach cenowych. Promocja trwa do 31 grudnia 2018 r.


Oprócz usługi MoneyGram Poczta oferuje inne możliwości dokonania zagranicznego przekazu środków pieniężnych, są to usługa Transfer EKSPRES ZAGRANICA, zagraniczny przekaz pocztowy oraz usługa Zagraniczny Transfer Gotówkowy.


Pracownik Poczty przyjmie kwotę w złotówkach i przeliczy ją na EUR według aktualnego kursu walut. Aby wypłata mogła być dokonana, należy pamiętać o podaniu odbiorcy 16-znakowego kodu, który każdy  klient otrzyma na potwierdzeniu nadania. Odbiorca może odebrać środki nie później, niż z końcem pierwszego dnia roboczego następującego po dniu nadania. W zagranicznym przekazie pocztowym wysyłanym na Ukrainę można wysyłać kwotę nie większą niż 4 tys. euro. Adresat ma możliwość odbioru gotówki w ciągu 5–6 dni od nadania. Pieniądze nadać można we własnych placówkach Poczty Polskiej wypełniając stosowny blankiet. Pracownik przyjmie od klienta kwotę w złotówkach i przeliczy ją według aktualnego kursu walut.


Dzięki błyskawicznej realizacji tej usługi (do 15 minut) przesłaną kwotę pieniędzy adresat na Ukrainie będzie mógł odebrać w wyznaczonych punktach obsługi RIA. Najniższa opłata za przekazanie pieniędzy na Ukrainę w ramach tej usługi to 20,00 zł dla kwoty przekazu do 400,00 zł.


Źródło: Poczta Polska
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×