25 kwietnia 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Internetowa sprzedaż transgraniczna szansą dla MŚP

Internetowa sprzedaż transgraniczna szansą dla MŚP
W Polsce działa około 23 tysięcy sklepów internetowych, z których ogromna większość to podmioty średniej wielkości lub po prostu małe. Dzięki uruchomieniu handlu międzynarodowego e-sklepy mogą liczyć na wzrost sprzedaży nawet o 10% - wynika z raportu DHL Express.
Na co zwrócić uwagę chcąc rozpocząć internetową sprzedaż transgraniczną?

Po pierwsze wybór kierunku

Wybierając kierunek ekspansji międzynarodowej należy przeanalizować przede wszystkim uwarunkowania prawne i specyfikę danego rynku. Inne wymagania, co do zakupów online, sposobu płatności i dostawy będą mieli klienci z różnych krajów świata. Warto również sprawdzić nasycenie danego rynku e-sklepami, poziom penetracji internetu i mobile. Przykładowo, bardzo perspektywicznym rynkiem są Chiny.

Jak podał chiński Główny Urząd Celny (General Administration of Customs) w 2017 roku import e-commerce do tego kraju zwiększył się ponad dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego i wyniósł 8,4 mld dol. Według szacunków firmy badawczej eMarketer, w bieżącym roku zakupów za granicą dokona około 24% chińskich klientów kupujących w sieci.

Po drugie: skuteczna  dostawa towarów
Jak wynika z badań firmy Metapack, aż 87% kupujących w internecie twierdzi, że szybka, bezproblemowa przesyłka sprawia, że ponownie wracają do zakupów w danym sklepie. 61% z nich mając do wyboru dwie firmy o podobnym standardzie wybierze tę, która zapewnia szybszą i bardziej komfortową dostawę.

Potwierdzają to badania DHL Express - firmy oferujące wiele udogodnień w zakresie transportu swoich towarów, rosną o 60% szybciej niż te, które proponują ograniczony, standardowy sposób dostawy.

- Obecnie aż 92% klientów DHL na całym świecie należy do sektora MŚP. Jako światowy ekspert w dziedzinie usług ekspresowych, DHL Express oferuje klientom specjalistyczne doradztwo, w tym w sprawach celnych oraz zapewnia kompleksowe rozwiązania spełniające ich potrzeby biznesowe. Wspiera także przedsiębiorców w rozpoczęciu ekspansji międzynarodowej, oferując szereg rozwiązań w ramach  programu rozwoju sklepów internetowych w Polsce. Już podczas pierwszego spotkania nasz konsultant może wskazać propozycje zmian stron sklepów internetowych, podpowiedzieć obszary rozwojowe i kierunki ekspansji - mówi Edwin Osiecki, prezes ds. sprzedaży i marketingu DHL Express (Poland) Sp. z o.o.

Po trzecie: sposób płatności
Możliwość wyboru spośród wielu dogodnych i bezpiecznych metod płatności, to oprócz dostawy, jeden z najważniejszych elementów, który wpływa na komfort zakupu klienta i w konsekwencji jego powrót do sklepu internetowego.

Według “Pulse of the Online Shopper” aż 75% kupujących za granicą zwraca uwagę właśnie na bezpieczeństwo transakcji, dlatego warto zadbać o ten aspekt. Dostępni na rynku renomowani operatorzy płatności oferują liczne możliwości: począwszy od udostępniania lokalnych metod płatności zagregowanych w jednym narzędziu, po możliwość rozłożenia spłaty na raty.

Prognozuje się, że branża handlu transgranicznego będzie rosłą w tempie ok. 25% rocznie osiągając do 2020 roku wartość 900 mld dolarów. Wzrost segmentu przełoży się na jego 22% udział w globalnym rynku e-commerce. Prognozy na kolejne lata są jeszcze bardziej optymistyczne.
jagr./DHL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×