26 czerwca 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

DHL buduje supernowoczesne centrum logistyczne w Austrii

DHL buduje supernowoczesne centrum logistyczne w Austrii
DHL Global Forwarding, jeden z czołowych operatorów transportu drogowego w Europie 6 września świętowali rozpoczęcie budowy nowego kompleksu DHL Campus Vienna Airport. Obie dywizje budują najnowocześniejszy węzeł komunikacyjny dla Austrii i Wschodniej Europy na terenie miasta Fischamend.

- Wraz z węzłem DHL Campus Vienna Airport w dalszym ciągu rozbudowujemy naszą wiodącą pozycję lidera na rynku austriackim. Ten nowoczesny węzeł logistyczny spełniający najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości nie tylko umożliwi nam obsługiwanie większej ilości towarów naszych klientów, na przykład w sektorze opieki medycznej, ale będzie również oferował jeszcze lepsze usługi. Bezpośrednia bliskość lotniska skróci czas postojów i stworzy wartościową synergię z naszymi kolegami zajmującymi się transportem drogowym - mówi Christoph Wahl, dyrektor zarządzający na Austrię w DHL Global Forwarding.
 
DHL Global Forwarding i DHL Freight budują nowoczesny terminal i budynek biurowy o łącznej powierzchni magazynowej ok. 12000 m2 i  powierzchni biurowej ok. 3500 m2 na terenie należącym do miasta Fischamend.

Takie rozwiązanie zapewni dostęp do frachtu lotniczego i morskiego, jak również do transportu drogowego i  intermodalnego centralnie w jednym miejscu i wykreuje nową, większą zdolność przeładunkową dla towarów. Sąsiedztwo z portem lotniczym i połączenie z autostradą A4 pozwoli obu dywizjom zapewnić klientom w Austrii lepsze i szybsze usługi transportowe i logistyczne. Poprzednio DHL Global Forwarding i DHL Freight zarządzały swoją działalnością z trzech lokalizacji w Wiedniu, teraz wszystko będzie połączone w nowym kompleksie.

Ukończenie nowego kompleksu DHL Campus Vienna Airport jest przewidziane na pierwszy kwartał 2019 roku. Około 250 pracowników będzie wówczas wysyłać i konsolidować towary w nowej lokalizacji. Nowe magazyny i budynki biurowe nie tylko będą spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa (TAPA A), ale również najbardziej rygorystyczne wymogi dotyczące ochrony środowiska.

Zrównoważony projekt oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przyczynią się bezpośrednio do zrealizowania do 2050 roku celu Grupy DHL Deutsche Post, jakim jest redukcja wszystkich emisji powiązanych z logistyką do zera. Oprócz alternatywnych napędów oraz rozwiązań dotyczących transportu ekologicznego, zrównoważone środki stosowane podczas budowy i modernizacji różnych lokalizacji Grupy DHL Deutsche Post będą odgrywały istotną rolę w dążeniu do realizacji tego celu.
jagr./DHL

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×