17 czerwca 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Deutsche Post DHL z nowym pionem DHL eCommerce Solutions

Deutsche Post DHL  z nowym pionem DHL eCommerce Solutions
W związku ze szczególnym zainteresowaniem działalnością pocztową i paczkową w Niemczech i aby wykorzystać ogromne możliwości rozwoju w sektorze elektronicznego handlu, Grupa postanowiła dokonać modyfikacji w pionie PEP (poczta – e-commerce – przesyłki).

Obszar działalności poczty i przesyłek w Niemczech będzie funkcjonował pod nazwą Post & Paket Deutschland i pozostanie pod tymczasowym przewodnictwem CEO Grupy Franka Appela.

Działalność związana z międzynarodowymi przesyłkami oraz z biznesem e-commerce  – poprzednio DHL Parcel Europe oraz DHL eCommerce – zostaną ustanowione jako osobny pion - DHL eCommerce Solutions pod przewodnictwem członka Zarządu Kena Allena.

Poświęcenie jednego pionu Grupy w pełni na niemiecką działalność pocztową i przesyłkową, zapewni lepsze wykonanie poprzednio ogłoszonego planu zmian w zakresie PEP. Plan ten obejmuje udoskonalone zarządzanie przychodami, pośrednie zmniejszenie kosztów oraz zwiększenie produktywności. Jednocześnie, dzięki stworzeniu pionu DHL eCommerce Solutions, Grupa będzie mogła lepiej wykorzystać szanse w rozwijającym się sektorze logistyki handlu elektronicznego w Europie i na całym świecie.

Rada Nadzorcza Deutsche Post AG mianowała Kena Allena na członka Zarządu DHL eCommerce Solutions i przedłużyła jego umowę na rzecz Zarządu do roku 2022. Ken Allen w nowej roli będzie odpowiadać za przesyłki na rynku Europejskim i handel elektroniczny, które obecnie znajduje się w obrębie  odpowiedzialności PEP. Allen będzie odpowiedzialny za rozwiązania konsumenckie i innowacje, jego celem będzie dalszy rozwój strategii e-handlu na rzecz Grupy.

John Pearson przejmie funkcję w Zarządzie DHL Express. Dołączył on do DHL Express w 1986 roku i pełnił funkcję dyrektora generalnego w rejonie Azja/Pacyfik, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, jak również pełnił funkcje w działach globalnej sprzedaży, marketingu i obsługi klienta pionu DHL Express jako Globalny Dyrektor Handlowy.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×