15 października 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Nowe lokalizacje paczkomatów w małych miejscowościach

Nowe lokalizacje paczkomatów w małych miejscowościach
InPost – operator logistyczny, w który zainwestowały jedne z największych amerykańskich funduszy inwestycyjnych Advent International oraz KKR – rozbudował sieć paczkomatów do 4000.

Czterotysięczna maszyna trafiła do dużej wsi gminnej Suchy Las, leżącej w Wielkopolsce. Do końca roku firma chce mieć 4500 lokalizacji w Polsce. W okresie styczeń – wrzesień 2018 roku InPost dostarczył ponad 53 mln przesyłek, czyli o 48,8% więcej rok do roku – w tym paczkomaty notowały wzrost o 49%, a kurier InPost o 48%.

- Mamy wsparcie silnych, globalnych partnerów – Adventu i KKR – dlatego rozbudowa sieci Paczkomatów® jest realizowana w ekspresowym tempie. W tym roku rozstawiliśmy już blisko 1300 maszyn, a plany kolejnych lokalizacji są bardzo ambitne. Finansowanie, które pozyskaliśmy, będzie inwestowane w infrastrukturę i jakość usług – co przy rosnących skokowo wolumenach obsługiwanych przesyłek będzie szybko przynosić wymierne rezultaty – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

We wrześniu i październiku InPost koncentruje się na mniejszych miejscowościach. - Uczę się geografii Polski, gdyż o zdecydowanej większości z nich wcześniej nie słyszałem. Tylko w tym tygodniu paczkomaty trafiły m. in. do Zagórza, Baniochy, Jaworowa, Bnina, Małomic, Kosina, Witaszyc, Gołuchów, Mostów, Grabowa nad Prosną. Czterotysięczny paczkomat trafił do wsi Suchy Las, gdzie przy ulicy Obornickiej 85 można korzystać z najnowszej maszyny InPost – dodał Brzoska.

We wrześniu 2018 roku InPost i KKR – amerykańska firma inwestycyjna – zawarły porozumienie gwarantujące 125 mln euro finansowania dla InPost w okresie 5,5 roku. Ponadto Advent International i InPost zainwestują w 2018 roku nawet 250 mln zł w infrastrukturę paczkomatową oraz rozwój usług kurierskich.

Rozbudowa sieci z małymi niezależnymi punktami nie wyklucza współpracy z dużymi graczami. - Planujemy kolejne partnerstwa, które pozwolą na sprawne pozyskiwanie większej ilości nowych lokalizacji dla naszych Paczkomatów – powiedział założyciel Grupy InPost.
Według raportu Gemius E-commerce w Polsce w 2018 roku - paczkomaty InPost są drugą najbardziej popularną formą dostaw zakupów w sieci, po dostawach kurierem – wskazuje je aż 48% badanych
InPost Kurier utrzymał ubiegłoroczne trzecie miejsce wśród najchętniej wybieranych firm kurierskich w Polsce. Wyprzedził m.in. Pocztex (Pocztę Polską) oraz światowych potentatów, takich jak GLS, UPS i FedEx. Usługi kurierskie InPost zanotowały przyrost wskazań o 4 punkty procentowe w stosunku do 2017 roku, co jest sporym osiągnięciem na tak konkurencyjnym rynku
Rośnie także odsetek osób, które dzięki Paczkomatom® wśród form dostawy są motywowane do zakupów – to już 55% (wzrost o 5 punktów procentowych rok do roku).
jagr./InPost

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×