25 marca 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Pall-Ex Poland po roku

Pall-Ex Poland po roku
Dokładnie rok temu, 20 października 2017 roku do hubu centralnego w Skierniewicach przyjechała pierwsza przesyłka. Nadawcą tej jednej, niewielkiej, ważącej zaledwie 150 kg palety był Depot ze Skierniewic – firma Axell Logistics.

Niedługo potem przyjechały kolejne. Razem pierwszego dnia operacyjnego w hubie centralnym przeładowano 81 palet.
Dziś, 12 miesięcy po starcie, wolumen dzienny przekracza 800 palet na dobę. Dostarczono ponad 100 000 palet do klientów w każdym zakątku Polski, od Helu po Tatry.

- Wzrost wolumenu trwał zrównoważenie od pierwszego dnia operacyjnego. Gwałtowna zmiana nastąpiła jednak w marcu gdzie praktycznie w ciągu kilku nocy podwoiliśmy ilość palet. Natomiast dynamika wzrostu z ostatnich 3 miesięcy wynosi 22%
- komentuje członek zarządu, Mieszko Rusinowski.

Rozwój sieci to głównie zasługa członków regionalnych, którzy wspólnie generują 95% wszystkich palet przechodzących codziennie przez Hub. Dopiero teraz, gdy sieć ma stabilizację, Pall-Ex nawiązuje współpracę z klientami korporacyjnymi. Marta Słodnik, prezes Pall-Ex Poland tak widzi przyszłość sieci  - Dodatkowy wolumen, generowany przez sieć, pozwoli Członkom Regionalnym na zbilansowanie potoków oraz wypełnienie ich aut liniowych. Prowadzimy obecnie negocjację z kilkoma dużymi producentami i liczymy na pozytywną finalizację naszych rozmów.

- Przez 12 miesięcy przewieźliśmy ponad 71 000 ton ładunków, a liczba rozładowywanych aut w Hubie Centralnym wzrosła z kilkunastu do kilkudziesięciu. „W związku z ciągłym wzrostem, musimy nieustannie pracować nad optymalizacja procesu przeładunków w Skierniewicach. Już teraz uruchomiliśmy dodatkowe rampy rozładunkowe oraz zwiększyliśmy ilość personelu. W kolejnych etapach nasz gospodarz, Axell Logistics, który jest udziałowcem w spółce Pallex 24 sp. z o.o. ma w planach rozbudowę całego obiektu o kolejną halę, tak aby obiekt był całkowicie dostosowany to procesów cross-dockowych – komentuje dyrektor operacyjny, Krzysztof Kononowicz.
Pomimo dynamicznego wzrostu sieć Pall-Ex bardzo koncentruje swoje siły na zachowaniu jakości dostaw. Od momentu startu sieci zanotowaliśmy tylko 54 szkody, co w całym rozrachunku daje bardzo niską szkodowość na poziomie 0,5 promila.

Największy nacisk i skupienie koncentruje się obecnie wokół zagęszczenia sieci w Polsce. Pall-Ex wystartował z 25 Depotami, a obecnie jest 29 lokalnych przedstawicieli w każdym zakątku kraju. Pozwala to na lokalną obsługę każdego nadawcy z krajowym zasięgiem. Nawiązanie bliższych relacji oraz indywidualne podejście do klienta cechuje wszystkich naszych Członków Regionalnych.

- Nasi członkowie regionalni mają ogromne doświadczenie, nie tylko w dystrybucji ładunków paletowych, ale również w transportach całopojazdowych, krajowych oraz międzynarodowych, magazynowaniu i logistyce kontraktowej, transportach w temperaturze kontrolowanej, odprawach celnych, przeprawach promowych czy ubezpieczeniach. Portfolio sieci Pall-Ex jest ogromne i to wszystko dzięki współpracy wszystkich Depotów – dodaje Mariusz Czaja, Network Manager.
Wciąż trwa rekrutacja na potencjalnych Członków Regionalnych oraz poszukiwanie firm, które są chętne aby dołączyć do sieci Pall-Ex. Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×