25 marca 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Bezpieczeństwo w DHL Express - standard TAPA „A”

Bezpieczeństwo w DHL Express - standard TAPA „A”
Międzynarodowy terminal lotniczy DHL Express w Warszawie otrzymał najwyższy poziom certyfikacji TAPA (Transported Assets Protection Association), czyli stowarzyszenia zrzeszającego firmy logistyczne przewożące towary wartościowe.

DHL Express Poland dbając o najwyższy standard jakości usług przywiązuje uwagę szczególnie zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem. Pod koniec września terminal DHL Express w Warszawie uzyskał certyfikat bezpieczeństwa TAPA „A” – najwyższy poziom certyfikacji. Jest on pierwszym obiektem DHL Express w Polsce, który otrzymał ten certyfikat i zarazem jedynym w branży na terenie całego kraju. W trakcie audytu potwierdzono spełnienie wymagań w zakresie infrastruktury, technicznych systemów zabezpieczeń oraz obowiązkowych procedur zarządzania terminalem w zakresie bezpieczeństwa.

- Wysoki poziom bezpieczeństwa naszych obiektów, takich jak ten w Warszawie, jest szczególnie istotny ze względu na specyfikę obsługiwanych przez nas przesyłek. Wielu naszych klientów nadaje przesyłki wartościowe, w tym również towary łatwo zbywalne, jak na przykład elektronika użytkowa – zaznacza Piotr Kozak, Country Security Manager w DHL Express. - W obiekcie przeprowadzamy też między innymi kontrolę bezpieczeństwa przesyłek przeznaczonych do transportu lotniczego. Certyfikat TAPA „A” podkreśla fakt, jak dużą wagę przywiązuje się w DHL Express nie tylko do fizycznego zabezpieczenia obiektu, ale również do odpowiedniego szkolenia naszych pracowników i podwykonawców. Każdy członek personelu cyklicznie odbywa obowiązkowe szkolenia świadomościowe z zakresu bezpieczeństwa. Jest to niezwykle istotne w procesie zarządzania bezpieczeństwem w firmie takiej jak DHL Express – dodaje.

Terminal w Warszawie jest szóstym obiektem DHL Express Poland, który został objęty certyfikacją TAPA. Wcześniejsze – w Katowicach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie i Toruniu – otrzymały certyfikat na poziomie „C”. Firma przygotowuje się do kolejnego audytu certyfikacyjnego na poziomie „A”, tym razem w Gdańsku, gdzie w połowie października został otworzony kolejny nowoczesny terminal lotniczy DHL Express.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×