17 lipca 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Modułowe biuro TNT przy nowej sortowni w Gdańsku

Modułowe biuro TNT przy nowej sortowni w Gdańsku
Firma kurierska TNT, prowadząca działalność na całym świecie, realizująca dostawy krajowe, regionalne i międzykontynentalne, uruchomiła nowe centrum sortowania przesyłek w jednym z centrów logistycznych Panattoni Europe.

Centrum zlokalizowane w Gdańsku obsługuje przesyłki klientów z całego kraju jak również lotnicze ze świata. Obok hali postawiony został modułowy obiekt biurowy zrealizowany przez Algeco Polska.

Modułowy budynek spełnia kilka funkcji – mieszczą się w nim zarówno biura dyrektorów i logistyków, jak i punkt wydań przesyłek awizowanych, kasa oraz pomieszczenie socjalne dla kurierów. Obiekt spełnił wysokie wymagania i potrzeby klienta zidentyfikowane przez wykonawcę tuż po rozpoczęciu prac nad projektem. Współpraca zaczęła się od wizyt przedstawicieli Algeco u zamawiającego i rozpoznania jego potrzeb. Na tej podstawie powstał projekt dwukondygnacyjnego obiektu składającego się z 30 modułów. W tym: 2 moduły sanitarne, 2 kuchnie, 2 moduły klatek schodowych, 6 modułów korytarzowych oraz 18 modułów biurowych.

TNT skorzystało z wiedzy Algeco dotyczącej optymalnego wykorzystania przestrzeni modułów i zdecydowało się na zamówienie wyposażenia z oferty Serwis 3600. Powierzyło też Algeco realizację instalacji elektrycznej, IT, monitoringu, systemu alarmowego. Co ważne – obiekt biurowy został połączony siecią z obiektem hali sortowania przesyłek.

 Z myślą o komforcie pracowników zadbano o dobre doświetlenie pomieszczeń, a dodatkowo – dzięki zastosowaniu całkowicie przeszkolonych ścian wewnętrznych – o poczucie przestrzenności powstałego biura. Gabinety oraz stanowiska pracy zaaranżowano korzystając z pakietów meblowych standardu comfort zapewniając maksymalną funkcjonalność powstałym pomieszczeniom. Wydzielono i przygotowano miejsce dla serwerowni. Dopasowując się do potrzeb klienta zaaranżowano także pomieszczenie stanowiące punkt wydań przesyłek awizowanych oraz kasę. Zastosowano tam niestandardowe lady, ścianki mobilne oraz schowki pod schodami. Sam budynek ustawiono na podbudowie z płyt obudowanych blachą. Nad wejściem zainstalowano daszek, na zewnątrz – oświetlenie. Nie zapomniano o kwestiach wpływających na bezpieczeństwo pracowników – obiekt wyposażono w gaśnice, koce gaśnicze, oznakowanie bhp oraz oświetlenie dróg ewakuacyjnych.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wygodą i funkcjonalnością naszego modułowego biura w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej. Myślę, że jest to w dużej mierze zasługa świetnej współpracy z Algeco. Od przedstawicieli Algeco otrzymaliśmy pomoc w doborze pakietu najbardziej dopasowanego do naszych potrzeb. Nasze nowe biuro jest estetyczne i urządzone z zachowaniem dbałości o szczegóły, a użyte materiały cechują się wysoką jakością. Dzięki współpracy z jednym partnerem oszczędziliśmy sporo czasu, który mogliśmy przeznaczyć na osiąganie naszych celów biznesowych. Algeco to nasz zaufany partner w kompleksowej realizacji biur modułowych – mówi przedstawiciel TNT.

Współpraca z TNT jest dla nas bardzo inspirującym doświadczeniem. Zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni zaprocentowało. Mamy nadzieję, że wypracowane rozwiązania umożliwią efektywne realizowanie celów naszego klienta – mówi Michał Harackiewicz, dyrektor oddziału gdańskiego Algeco Polska.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×