15 października 2019

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

DHL partnerem logistycznym ESL (Electronic Sports League) One

DHL partnerem logistycznym  ESL (Electronic Sports League) One
DHL współpracuje z  największą światową spółką e-sportową, ESL, oraz rozszerza swoją obecność na rynku e-sportowym, na którym liczba fanów i aktywnych graczy gwałtownie rośnie, osiągając miliony. ESL organizuje wydarzenia  dla branży e-sportowej, włączając w to turnieje popularnych dyscyplin e-sportowych - Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), StarCraft II oraz League of Legends

Dodatkowo ESL prowadzi transmisje na żywo z turniejów poprzez główne kanały społecznościowe takie jak: Facebook, YouTube, Twitter i Twitch.

DHL świadczy usługi logistyczne na rzecz ESL, a jego marka, jako sponsora zostanie rozreklamowana w różnych kanałach mediów społecznościowych przez cały czas trwania turniejów serii ESL One. Dzięki tej współpracy DHL rozszerza swoje partnerstwa o kolejną dyscyplinę sportową, która nie tylko gwałtownie się rozwija na całym świecie, lecz także dostarcza rozrywkę najwyższej jakości i ma wielu aktywnych fanów.

Wymagania dotyczące graczy są ogromne i aby dostać się na szczyt gry, w której się specjalizują, muszą wykazać się ogromnym poziomem koncentracji, niezwykłą szybkością, wyrafinowanymi umiejętnościami taktycznymi i umiejętnością pracy zespołowej. Rozgrywka charakteryzuje się szybkim tempem.

Oznacza to, iż nawet ułamek sekundy może zadecydować o zwycięstwie lub porażce. I właśnie to połączenie szybkości i ekscytacji uzależnia wielu widzów. Już w marcu 2018 r. DHL ogłosiła oficjalną współpracę z Formula One eSports Series, debiutując w sektorze obiecującego e-sportu. Baner reklamowy DHL będzie widoczny w piłkarskiej grze komputerowej FIFA 18, co stanowi część współpracy z klubem FC Bayern Monachium.

Nowa współpraca umożliwia DHL rozpoczęcie aktywności w biznesie, który przemawia do coraz większej grupy młodych odbiorców. Turnieje e-sportowe i udział graczy zapewniają ekscytację milionom fanów na całym świecie, z których ponad 60 procent jest w wieku od 16 do 35 lat.

- W e-sporcie dzięki treściom i formatom idealnie dopasowanym do zainteresowań fanów, możemy z marką DHL dotrzeć do ważnej grupy docelowej – mówi Arja Sissing, kierownik działu ds. marketingu korporacyjnego Deutsche Post DHL Group. - Jesteśmy zachwyceni, iż ESL, będące jednym z  wiodących graczy w dziedzinie międzynarodowego biznesu e-sportowego, zostało naszym partnerem. Poprzez tę współpracę chcemy przyczynić się do tworzenia niepowtarzalnych chwil, które łączą ludzi.

Turnieje e-sportowe organizowane przez ESL wypełniają największe areny sportowe na całym świecie. Dziesiątki tysięcy fanów ogląda zmagania graczy na żywo, a kilka milionów widzów śledzi akcję online oraz w mediach społecznościowych. W samym 2017 roku turnieje i ligi ESL przyciągnęły ponad 200 mln unikalnych widzów. Najlepsze zespoły i wiodący gracze z całego świata rywalizują ze sobą w ramach ESL One, gdzie coroczne wygrane w Dota 2 i CS:Go wynoszą kilka milionów euro. Stawki są więc wysokie.

- W DHL znaleźliśmy idealnego partnera do współpracy przy złożonych wyzwaniach logistycznych będących integralną częścią naszych turniejów światowych – mówi Ralf Reichert, dyrektor naczelny ESL.  - Mając DHL po naszej stronie, możemy wreszcie tworzyć wartość dodaną zarówno w zakresie e-sportu,  wśród społeczności e-sportowej na całym świecie, a także promować ciągły rozwój sceny e-sportowej.

Jako oficjalny partner logistyczny DHL zarządza logistyką wydarzeń w ramach serii ESL One, odpowiadając przez cały czas trwania serii za transport nie tylko sprzętu scenicznego do miejsc wydarzeń, lecz także osobistych stanowisk graczy przynależących do poszczególnych zespołów. DHL może w tym zakresie polegać na wiedzy specjalistycznej zdobytej przez lata pracy w ramach logistyki wydarzeń.

- Każde wydarzenie, każdy przewóz ładunku, każde miejsce ma swoje indywidualne wymagania, do których należy dobrać właściwą procedurę logistyczną – mówi Vincenzo Sceudato, dyrektor działu DHL ds. targów handlowych i wydarzeń.  Wszystkie elementy logistyczne muszą być dopięte na ostatni guzik, nie ma mowy o żadnych błędach.
ESL One po raz drugi odbędzie się w Katowickim Spodku w dniach 22-24 lutego 2019 r.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×