22 stycznia 2020

Transport i Spedycja » Kurierzy i poczta

Poczta Polska wraca na wieś

Poczta Polska wraca na wieś
Mieszkańcy Zabierzowa Bocheńskiego (woj. małopolskie) mogą ponownie korzystać w swojej miejscowości ze wszystkich usług Poczty Polskiej

Poczta ma największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, dzięki czemu jest obecna w każdej gminie, oferuje usługi w ponad 7,5 tys. placówek. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka otworzyła ponad 280 nowych punktów w całej Polsce – zarówno w małych miejscowościach, na wsiach, jak i w dużych aglomeracjach. Przywracanie zamykanych placówek jest priorytetem Poczty Polskiej.

- Poczta Polska świadczy usługi dla wszystkich obywateli naszego kraju jako jedna ze strategicznych spółek państwowych. Pełni funkcję wyznaczonego operatora pocztowego. Od kilku lat firma rozbudowuje sieć swoich placówek, dostrzegając potrzeby mieszkańców nie tylko wielkich miast, ale także małych miejscowości. Placówki pocztowe w takich właśnie miejscach mają duże znaczenie dla społeczeństwa, bo często nie ma w nich innych instytucji. Dzięki swoim placówkom Poczta Polska wypełnia tę lukę i realizuje misję społeczną – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Poczta w Zabierzowie Bocheńskim znajduje się w dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku, w którym funkcjonują również dom kultury, biblioteka i ochotnicza straż pożarna.  

Na obszarze gminy miejsko-wiejskiej Niepołomice, po utworzeniu placówki w Zabierzowie Bocheńskim, funkcjonuje 5 placówek pocztowych. W sumie w województwie małopolskim czynnych jest 513 placówek pocztowych, w których zatrudnionych jest blisko 2200 listonoszy oraz ponad 1200 pracowników obsługi klienta.

W 2018 roku w tym województwie utworzono siedem nowych placówek pocztowych. W najbliższych miesiącach planowane jest oddanie do użytku nowej placówki w Krakowie oraz utworzenie kilkunastu innych w formie agencji pocztowych, głównie na obszarach gmin miejskich i miejsko-wiejskich.
jagr./PP

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×