17 października 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Ponad 2 mld ton frachtu lotniczego

Ponad 2 mld ton frachtu lotniczego
Emirates SkyCargo kończy dobry rok
Emirates SkyCargo, jeden z największych i najszybciej rozwijających się lotniczych przewoźników cargo na świecie, zakończył kolejny rok pełen sukcesów i niezwykłych osiągnięć.
W 2013 roku Emirates SkyCargo powiększył swoją siatkę połączeń, otwierając cztery nowe kierunki cargo, rozpoczynając od Hanoi w Wietnamie 6 lutego, Chicago w USA 3 marca, Kano w Nigerii 4 października oraz Quito w Ekwadorze 3 grudnia.
SkyCargo rozpoczął również obsługę na trasach do Warszawy, Algieru, Hanedy, Sztokholmu, Clark, Konakry, Sijalkot i Kabulu, oferując przewóz towarów w lukach bagażowych na tych ośmiu nowych trasach pasażerskich.

Emirates kupują samoloty za 100 mld USD

W ramach wsparcia rozwoju siatki połączeń Emirates Sky Cargo powiększył w 2013 roku swoją flotę, dodając do niej trzy nowe Boeingi 777 Freighter. Obecnie przewoźnik ma 12 frachtowców – 10 B777 F oraz dwa B747-400 ERF, które obsługują 43 kierunki na całym świecie.
W marcu 2013 roku frachtowa jednostka Emirates umocniła swoją usługę Cool Chain Premium Service, rozpoczynając współpracę z nowym dostawcą rozwiązań z zakresu łańcucha chłodniczego - CSafe. W 2013 roku SkyCargo przewiózł ponad 4000 ton wrażliwych na temperaturę produktów, w tym farmaceutyków, właśnie dzięki swojej usłudze Cool Chain Premium Service.
Wraz z rozpoczęciem sojuszu pomiędzy Emirates i Qantas w marcu 2013 r., Emirates SkyCargo oraz Qantas Freight rozpoczęły współpracę w zakresie przewozów cargo na połączeniach pasażerskich, oferując transport towarów do łącznie ponad 200 portów lotniczych na 6 kontynentach.
W kwietniu 2013 roku Emirates SkyCargo został pierwszym przewoźnikiem, który wprowadził elektroniczne lotnicze listy przewozowe (Electronic-Air Waybill - e-AWB) w ramach ratyfikowanych niedawno przez branżę wielostronnych standardów e-AWB. Tym samym przewoźnik po raz kolejny umocnił swoją pozycję lidera branży we wdrażaniu najnowszych rozwiązań.
W ciągu roku Emirates SkyCargo zawarł ponad 190 globalnych i lokalnych dwustronnych i wielostronnych umów e-AWB z klientami w celu wspierania przejścia z papierowych lotniczych listów przewozowych (AWB) do ich elektronicznych odpowiedników.

W maju 2013 roku Grupa Emirates, w skład której wchodzi SkyCargo, ogłosiła swoje roczne wyniki. Przychód Emirates SkyCargo po raz pierwszy przekroczył granicę 10 mld AED, osiągając poziom 10,3 mld AED (2,8 mld USD), co stanowiło wzrost o 8 procent w stosunku do poprzedniego roku finansowego. Tonaż Emirates SkyCargo wzrósł o 16%, osiągając imponujący poziom 2,1 mld ton, pomimo tendencji zniżkowej panującej na rynku lotniczych przewozów frachtowych.
Przewoźnik przetransportował 2,1 mln ton ładunków w ramach swojej siatki połączeń w roku finansowym 2012-13 i zajął pierwsze miejsce wśród najlepszych linii lotniczych pod kątem frachtowych tono-kilometrów przewiezionych globalnie według najnowszych statystyk World Airline Transport opublikowanych przez IATA.
W 2014 roku wszystkie operacje Emirates SkyCargo zostaną przeniesione na Międzynarodowe Lotnisko Dubai World Central Al Maktoum, które stanie się nowym domem frachtowego przewoźnika już od kwietnia.
Po zakończeniu pierwszego etapu, a następnie instalacji systemu przeładunkowego i wyposażeniu wnętrz w kwietniu 2014 roku i pełnym zakończeniu prac w połowie września, terminal będzie przystosowany do przyjęcia 700 tysięcy ton ładunków z możliwością powiększenia pojemności o dodatkowe 300 tysięcy ton w drugiej fazie.

jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×