19 października 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

LS Airport Services przejmie GTL LOT

LS Airport Services przejmie GTL LOT
Zgoda UOKiK na koncentrację
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek LS Airport Services S.A. (LSAS) z siedzibą w Warszawie wydaje zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez LS Airport Services S.A. z siedzibą w Warszawie kontroli nad GTL LOT Usługi Lotniskowe sp. z o.o. z siedzibą w Pyrzowicach - czytamy w komunikacie Urzędu.
Przypomnijmy, że LSAS jest największą w Polsce firmą handlingową zapewniającą profesjonalną obsługę ponad pięćdziesięciu przewoźnikom lotniczym z całego świata. Zatrudnia półtora tysiąca wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Nowe zezwolenie dla LS Airport Services

Spółka powstała w sierpniu 2009 roku, dzisiaj ma 70 % udział w rynku Portu Lotniczego w Warszawie, prawie 60 % na lotnisku w Krakowie-Balicach oraz prawie 100 % w rynku nowo powstałego lotniska w Modlinie.
W 2011 roku nastąpiło połączenie Spółek LOT Services Sp. z o.o. oraz LOT Cargo S.A. i powstanie niezależnego agenta handlingowego – LS Airport Services S.A. (LSAS).
W listopadzie 2011 r. kupiła warszawski terminal Cargo w Warszawie, największy obiekt tego typu w Polsce.
Łączna powierzchnia kompleksu budynków Terminala Cargo wynosi ok 25 000 metrów kwadratowych. Na jego terenie działają przedstawicielstwa linii lotniczych, spedytorów oraz firm kurierskich.
LSAS oferuje obsługę handlingową lotów pasażerskich, prywatnych , biznesowych, wojskowych i rządowych. Spółka posiada każdy rodzaj niezbędnego wyposażenia obsługi naziemnej, m.in.: agregaty prądotwórcze, pojazdy asenizacyjne i wodne, schody, pojazdy odladzające, taśmociągi, platformy.
jagr./UOKiK/LSAS

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×