17 października 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Amadeus z certyfikatem NDC przyznanym przez IATA

Amadeus z certyfikatem NDC przyznanym przez IATA
Firma Amadeus poinformowała, że jako jedna z pierwszych w branży otrzymała od Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) certyfikat New Distribution Capacity (NDC) trzeciego poziomu. To najwyższy poziom certyfikacji NDC, dotyczącej zgodności z rynkowym standardem formatu danych, jakimi linie lotnicze wymieniają się z biurami podróży i innymi odbiorcami.
Linie lotnicze korzystające z nowego rozwiązania Amadeus Altéa NDC — które zostało opracowane na początku roku, a teraz uzyskało certyfikat IATA — będą mogły dystrybuować swoje ceny i taryfy, w tym treści dotyczące usług dodatkowych i „rodzin taryf”, za pomocą narzędzia NDC Offers & Orders.

Nowy terminal cargo na lotnisku w Pyrzowicach

- Jesteśmy dumni, że należymy do liderów branży w obszarze wdrażania opartego na technologii XML standardu NDC. Zależy nam, żeby wspierać rozwój tego nowego standardu komunikacji i żeby współpracować z IATA przy dalszej standaryzacji komunikatów i sposobów przesyłania danych. Chcemy pomóc liniom lotniczym w personalizacji ofert i dystrybucji taryf w precyzyjny, elastyczny i szybki sposób. Jeśli linie lotnicze wybiorą komunikaty NDC-XML, jesteśmy w pełni gotowi do obsługi danych w nowym standardzie — powiedziała Julia Sattel, szefowa  działu Airline IT w Amadeus.
Firma Amadeus rozpoczęła inwestycje w komunikację opartą na technologii XML w 2007 r., gdy jako pierwszy dostawca IT dla branży turystycznej wdrożyła ją we współpracy z easyJet. Od dziesięciu lat Amadeus nieustannie wspiera linie lotnicze w personalizacji ich ofert. Dzięki temu mogę one generować dodatkowe przychody wykorzystując merchandising oraz zaspokajając potrzeby podróżnych dot. porównywania cen i nabywania usług dodatkowych za pośrednictwem wybranego przez nich kanału sprzedaży.
Amadeus uczestniczy w działalności różnych grup roboczych i komitetów sterujących zajmujących się rozwojem standardu NDC, takich jak think tank IATA Simplifying the Business (StB), forum doradcze Passenger Distribution Group, Distribution Data Exchange i ONE Order Taskforce.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×