17 października 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Nowy terminal w porcie lotniczym Katowice

Nowy terminal w porcie lotniczym Katowice
Od 8 czerwca 2016 roku pasażerowie mogą korzystać z przebudowanego Terminala A na katowickim lotnisku Pyrzowice. Dzięki temu do portu lotniczego powrócą procedury związane z odlotami do krajów Non-Schengen. Przebudowa trwała od jesieni 2015 roku i kosztowała około 18,4 mln zł.
Terminal został powiększony od strony płyty lotniskowej o 371 m kw. Do hali odlotów dołączono dotychczasową strefę przylotów oraz obszar na pierwszym piętrze. Dzięki tym zmianom powierzchnia przeznaczona do odlotów zwiększyła się trzykrotnie. Obecnie terminal liczy dwa piętra: znajduje się w nim m.in. sklep wolnocłowy, restauracja z widokiem na płytę dla samolotów oraz salonik VIP (jego przebudowa wciąż trwa).

Nowy terminal cargo na lotnisku w Pyrzowicach

Dzięki inwestycji do sześciu zwiększono ilość punktów kontroli bezpieczeństwa i do dziewięciu – liczbę punktów boardingu. Ściana między halą odlotów a częścią, gdzie przeprowadza się kontrolę celną, jest przeszklona.
Obecnie na lotnisku nadal trwają inwestycje związane z przekształceniem starej drogi startowej w drogę kołowania oraz dostosowaniem pola manewrowego lotniska do II kategorii operacji lotniczych.
Katowice Airport jest jednym z największych lotnisk w Polsce. W 2015 roku odprawiono tam 3,07 mln podróżnych. W tym roku przewoźnicy korzystający z lotniska po raz pierwszy obsłużą ponad 100 kierunków regularnych i czarterowych. Władze portu spodziewają się, że 2016 roku odprawią ok. 3,3 mln pasażerów.
jagr./MLP

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×