22 listopada 2019

Transport i Spedycja » Lotniczy

Oslo - Dubaj połączenie air cargo

Oslo - Dubaj połączenie air cargo
Emirates SkyCargo, największe międzynarodowe linie lotnicze cargo na świecie, rozwijają działalność w regionie Skandynawii poprzez otwarcie nowego cotygodniowego połączenia Oslo-Dubaj, które uruchomiono 11 października br.
Loty realizuje należący do przewoźnika Boeing 777 Freighter, który zdoła przewieźć ponad 100 ton ładunku. W samolocie, dzięki zamontowanym na pokładzie głównym szerokim drzwiom cargo, z łatwością zmieszczą się nawet bardzo duże przesyłki. Ponadto na trasie w dalszym ciągu będą realizowane usługi cargo w pięciu cotygodniowych rejsach pasażerskich obsługiwanych przez Boeinga 777-300ER, które zapewniają oferowanie na poziomie 175 ton.

Air China uruchomiło regularne rejsy Pekin–Warszawa

Nowe połączenie towarowe z Oslo stanowi ułatwienie dla wzrastającego eksportu ryb i owoców morza z Norwegii, w szczególności łososia. W ostatnich sześciu latach eksport tych produktów podwoił się* w związku z coraz większym globalnym popytem na norweskie łososie, pstrągi, dorsze i kraby.
Emirates SkyCargo dysponuje niezwykle nowoczesną infrastrukturą do obsługi wrażliwych na temperaturę ryb i owoców morza na terenie terminala cargo Emirates SkyCentral w porcie Dubai World Central. Obiekt dysponuje przestrzenią magazynową z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 15 000 metrów kwadratowych oraz 12 specjalnych ciężarówek-chłodni kursujących przez całą dobę między lotniskami Dubai World Central i Dubai International, co pozwala na skrócenie do zaledwie 5 godzin czasu między przyjęciem towarów na Dubai World Central a ich wysłaniem w luku bagażowym samolotu pasażerskiego z Dubai International do jednego z ponad 150 kierunków w 82 krajach na sześciu kontynentach.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×