25 maja 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

Etihad Aviation Group i Lufthansa Group rozszerzają współpracę

Etihad Aviation Group i Lufthansa Group rozszerzają współpracęEtihad Aviation Group i Lufthansa German Airlines, członek największej grupy lotniczej w Europie, ujawniły dziś szczegóły nowego komercyjnego partnerstwa.
Dwie grupy lotnicze zawarły wartą 100 mln dolarów umowę w zakresie cateringu i podpisały Memorandum of Understanding (protokół ustaleń) na współpracę w zakresie utrzymania, konserwacji i naprawy floty.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Abu Zabi, prezesi obu grup ujawnili szczegóły planów dotyczących poszerzonej współpracy komercyjnej.
- Nasza współpraca z jedną z najbardziej rozwiniętych i rozpoznawalnych marek w branży lotniczej stanowi niezaprzeczalnie najważniejsze nie udziałowe partnerstwo (non-equity), jakie kiedykolwiek ogłosiliśmy – powiedział James Hogan, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Etihad Aviation Group..
- To partnerstwo jest platformą do znacznie szerszej współpracy dla naszych dwóch organizacji. Pokazuje także zaangażowanie Zarządu Etihad Aviation Group i Abu Zabi w rozwój europejskiej strategii – podsumował.
Podczas trwania czteroletniego kontraktu, firma cateringowa Lufthansy LSG Sky Chefs, będzie świadczyć usługi cateringowe dla Etihad Airways w 16 miastach na terenie Europy, Azji i obu Ameryk. Tym samym, LSG stanie się największym dostawcą usług cateringowych dla narodowej linii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, poza bazą w Abu Zabi.
Etihad Aviation Group i Lufthansa Technik (LHT) podpisały również protokół ustaleń dotyczący współpracy w zakresie usług konserwacji i napraw floty w Etihad Airways i liniach udziałowych, a także o możliwości współdziałania z Etihad Airways Engineering.
Etihad Airways i Lufthansa będą szukać dalszych możliwości współpracy na wielu polach, w tym w zakresie operacji frachtowych oraz pozyskiwania klientów i usług pasażerskich, aby zwiększyć swoją konkurencyjność zarówno na rynku europejskim, jak i globalnym.
Od dzisiaj, 1 lutego, w sprzedaży są już rejsy między Abu Zabi i Niemcami, zgodnie z wcześniej ogłoszonym porozumieniem o współdzieleniu kodów rejsów. Kod „LH” Lufthansy znajdzie się na dwóch rejsach dziennie Etihad Airways pomiędzy Abu Zabi a Frankfurtem i Monachium. Kod „EY” Etihad będzie widoczny na rejsach międzykontynentalnych Lufthansy z bazy we Frankfurcie, biznesowej i handlowej stolicy Niemiec, do Rio De Janeiro w Brazylii i stolicy Kolumbii, Bogoty, po uzyskaniu akceptacji rządowej.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×