19 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

Air Caraïbes odbiera swój pierwszy samolot A350-900

Air Caraïbes odbiera swój pierwszy samolot A350-900... rozpoczynając nową erę transportu powietrznego na francuskich Karaibach
Odbierając nowy samolot, Air Caraïbes zostały pierwszym francuskim przewoźnikiem eksploatującym A350 XWB. Samolot dzierżawiony od AerCap został przekazany podczas ceremonii zorganizowanej w Airbus Delivery Centre w Tuluzie 28 lutego. O godzinie 14:00 odleci do Paris Orly Sud, zanim odbędzie pierwszy komercyjny lot do Pointe-à-Pitre i Fort-de-France 2 marca.
A350-900 może przewozić 389 pasażerów w układzie z trzema klasami: 18 w klasie biznesowej, 45 w klasie ekonomicznej o podwyższonym standardzie (Premium Economy) i 326 w klasie ekonomicznej. Wyjątkowy komfort i cisza panująca w kabinie „Airspace by Airbus” w połączeniu z nowym systemem oświetleniowym – cenionym przez pasażerów ze względu na łagodzenie objawów pojawiających się przy nagłej zmianie strefy czasowej – poprawiają samopoczucie i pomagają zrelaksować się podczas długich lotów.
Air Caraïbes planuje eksploatować A350 XWB obok posiadanych już samolotów A330 na trasach między Paryżem a francuskimi Karaibami.
A350 XWB korzysta z najnowszych innowacji technologicznych i aerodynamicznych, oferując bezprecedensowy poziom efektywności operacyjnej przy obniżeniu niekorzystnego wpływu na środowisko. Samolot ma kadłub oraz skrzydła z włókna węglowego i jest napędzany silnikami Rolls-Royce Trent XWB nowej generacji.
Dotychczas 44 klientów z całego świata złożyło zamówienia na 821 sztuk A350 XWB, co oznacza, że jest to jeden z najbardziej udanych programów w segmencie samolotów dalekiego zasięgu.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×