Środa, 26 kwietnia 2017     Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Wzrost w lutym i 100 połączeń w 2017 r. na krakowskim lotnisku

Wzrost w lutym i 100 połączeń w 2017 r. na krakowskim lotniskuW lutym krakowskie lotnisko obsłużyło 362 650 pasażerów tj. o 17% więcej niż w roku ubiegłym.
W ostatnim miesiącu odnotowano 2 997 operacji lotniczych, tj. o 10% więcej niż w lutym 2016 roku.
100 połączeń lotniczych po raz pierwszy w historii  – w lutym bazowy przewoźnik krakowskiego lotniska ogłosił w sumie 15 nowych połączeń na sezon zima 2017/2018, tym samym po raz pierwszy w historii Kraków Airport ma w swojej ofercie 100 połączeń lotniczych na 4 kontynenty.


Dynamiczny rozwój regionalnych lotnisk

- Dobre wyniki w pierwszych miesiącach roku to rezultat dużego zainteresowania otwartymi w trwającym sezonie zimowym nowymi połączeniami. Przykładem takiego połączenia jest Genewa. W lutym liczba pasażerów wzrosła o 10%, co oznacza że do miasta zwanego „stolicą pokoju” lata już niemal 2,5 tys. osób miesięcznie – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. – Negocjacje i rozmowy z przewoźnikami cały czas trwają, czego potwierdzeniem są m.in. ogłaszane w ciągu ostatnich 3 miesięcy nowe połączenia  – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?