19 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

DHL Global Forwarding organizuje czarter samolotu

DHL Global Forwarding organizuje czarter samolotuNa zamówienie DHL Global Forwarding na warszawskim Okęciu wylądował jeden z największych samolotów transportowych na świecie — Antonow 124.
DHL Global Forwarding - wchodzący w skład Deutsche Post DHL Group – zrealizował kolejne, wymagające dużego doświadczenia oraz know how, transporty lotnicze. Dla zleceniodawcy z branży automotive wyczarterował jeden z największych samolotów transportowych na świecie -  Antonow 124 „Rusłan” (AN-124) oraz nieco mniejszy Boeing 747-400F.
Transporty zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich miesięcy, ładunki charakteryzowały się dużą ilością towaru luzem, o wadze łącznej odpowiednio 66 ton oraz 61 ton. Organizacja pierwszego transportu była dużym wyzwaniem z uwagi na fakt, że odbywała się w okresie świątecznym – ograniczona dostępność aut oraz pracowników.
Koordynacja działań, poczynając od odbioru z fabryki, poprzez magazynowanie, budowę palet a kończąc na ich optymalnym rozmieszczeniu na pokładzie była kluczem do sukcesu. Drugi transport obejmował podobne operacje - odbiór towaru z fabryki, rozładunek w naszym magazynie w Piasecznie, paletyzowanie oraz dostarczenie kilkunastoma samochodami na lotnisko w ciągu 2 dni. Po kontroli granicznej towaru, ładowanie do samolotu AN-124  trwało niemal 18 godzin. Wartym podkreślenia jest fakt, że towar na pokład AN – 124 był ładowany luzem. Dodatkowo DHL Global Forwarding zajął się organizacją materiałów zabezpieczających ładunek w samolocie oraz był odpowiedzialny za zamknięcie formalności celnych.
- Czarter tych przesyłek jest dla nas ciekawym wyzwaniem i jak każdy tego typu projekt wymaga dedykowanego rozwiązania logistycznego. Specjalnie do realizacji tych zleceń wynajęliśmy AN-124 - jeden z największych samolotów na świecie oraz nieco mniejszy Boeing 747-400F. Dzięki indywidualnemu i elastycznemu podejściu do każdego zlecenia jesteśmy w stanie dostarczać naszym Klientom najwyższej jakości usługi szyte na miarę ich potrzeb - podkreśla Iwona Połowicz, dyrektor ds. produktu lotniczego w DHL Global Forwarding.
Kilkukrotnie organizowaliśmy dla zleceniodawców z branży energetyczno-paliwowej oraz automotive jeden z największych samolotów transportowych na świecie Antonow 124 „Rusłan”. Przewoziliśmy nim między innymi z Polski do Arabii Saudyjskiej rekordowych rozmiarów element kotła o wadze ponad 56 ton i długości ponad 16 metrów co jest prawdziwym wydarzeniem w polskim frachcie lotniczym. Warto pamiętać, iż takie zlecenia zdarzają się najwyżej kilka razy w roku. Koszt najmu maszyny jest na tyle wysoki, że klienci tylko w ostateczności decydują się na takie rozwiązanie. Powody aby zorganizować czarter są zwykle dwa: bardzo pilny czas dostawy albo towary, które ze względu na gabaryty lub wagę nie zostały przyjęte do przewozu przez rejsowych przewoźników.
jagr./DHL GF

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×