20 lipca 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

Emirates SkyCargo i Cargolux podpisują umowę o współpracy

Emirates SkyCargo i Cargolux podpisują umowę o współpracyEmirates SkyCargo i linie Cargolux Airlines podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy operacyjnej w zakresie przewozów lotniczych cargo. To pierwsze w branży porozumienie tego rodzaju pomiędzy linią lotniczą cargo a wyspecjalizowanym oddziałem realizującym loty towarowe, umożliwiające współpracę między dwoma przewoźnikami, która przyniesie korzyści klientom dzięki połączeniu mocnych stron obu linii, ich możliwości oraz wspólnych wartości. List podpisano podczas targów Air Cargo Europe w Monachium w obecności ministra zrównoważonego rozwoju i infrastruktury Luksemburga, Francois Bauscha.


W liniach lotniczych Emirates rośnie zapotrzebowanie na pilotów i personel pokładowy

Na mocy porozumienia Emirates SkyCargo i Cargolux zamierzają współpracować przy różnych aspektach operacyjnych, dotyczących między innymi:
Zdolności przewozowej samolotów: Emirates SkyCargo będzie korzystał z samolotów Boeing 747F linii Cargolux.  W ten sposób Emirates SkyCargo ma zapewniony dostęp do Boeingów 747F, dzięki czemu może obsługiwać klientów chcących przewieźć ładunek ciężki/wielkogabarytowy wymagający dodatkowej zdolności przewozowej lub załadunku przez dziób samolotu, uzupełniając własną flotę towarowych Boeingów 777.
Umów block space i interline: Obaj przewoźnicy rozszerzą porozumienia block space i interline na swoje siatki połączeń, zapewniając sobie wzajemnie zdolność przewozową na trasach, na których do tej pory nie wykonywali lotów. Dzięki temu obie linie zaoferują swoim klientom większy zasięg przewozów z kluczowych rynków produkcyjnych na rynki konsumenckie. Cargolux uzyska dostęp do siatki dystrybucyjnej Emirates SkyCargo poprzez usługi cargo realizowane w częstych rejsach pasażerskich do ponad 150 kierunków w 83 krajach, natomiast linie Emirates będą mogły skorzystać z miejsca na głównym pokładzie samolotów B747 w ramach połączeń obsługiwanych przez Cargolux.
Połączeń między lotniskami i przeładunku: Emirates SkyCargo rozpocznie loty towarowe do Luksemburga w czerwcu tego roku. Ładunek przewożony zarówno przez Emirates SkyCargo, jak i Cargolux będzie przeładowywany na jednym lotnisku w Luksemburgu.  Ponadto Cargolux zwiększy częstotliwość rejsów samolotów towarowych na lotnisko Dubai World Central (DWC) z trzech tygodniowo, aby usprawnić komunikację między dwoma portami cargo. Dodatkowo samoloty towarowe Cargolux latające na lotnisko DWC będą obsługiwane przez Emirates SkyCargo.
Współpraca na obu lotniskach umożliwi sprawny transport cargo pomiędzy dwoma przewoźnikami. Ułatwiony będzie także przewóz produktów szczególnie wrażliwych, takich jak leki, ponieważ obydwaj przewoźnicy mają certyfikat zgodności z wytycznymi dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) UE w zakresie produktów leczniczych do stosowania u ludzi. Ponadto połączenia między Dubajem i Luksemburgiem wzmocnią pozycję obu lotnisk jako ważnych węzłów logistycznych i ośrodków dystrybucyjnych w regionach, w których się znajdują.
– Linie Cargolux niezmiernie cieszą się z nawiązania współpracy z Emirates SkyCargo. Jako jeden z czołowych przewoźników na świecie, Emirates SkyCargo, podobnie jak Cargolux, jest ważnym graczem w branży, a nasze połączone możliwości pozwolą nam zaoferować usługi, których samodzielnie nie bylibyśmy w stanie świadczyć – powiedział Richard Forson, prezes linii Cargolux. – Wybór linii Cargolux jako partnera przez linie Emirates SkyCargo świadczy o tym, że nasze działania na rzecz jakości i dbałość o klienta zostały zauważone i docenione - dodał.
Współpraca nie tylko pozwoli przewoźnikom rozszerzyć ich ofertę, ale także stosować najlepsze praktyki w zakresie przeładunku i transportu cargo.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×