19 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

Rośnie liczba obsłużonych pasażerów przez lotnisko w Krakowie

Rośnie liczba obsłużonych pasażerów przez lotnisko w Krakowie

W lipcu krakowskie lotnisko obsłużyło 553 175 pasażerów. Jest to wynik o 13% lepszy (więcej o ponad 65 tysięcy pasażerów) niż w lipcu 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano 4 193 operacje lotnicze (w sumie starty i lądowania) tj. o 5 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

LOT-em z Krakowa do Chicago

Półwysep Iberyjski to najczęściej wybierane miejsce wakacyjnych podróży #PROSTOzKRAKOWA. Podobnie jak w czerwcu powodzeniem cieszą się nowe kierunki – Porto i Walencja. Pasażerowie planowali urlop również w Barcelonie, Maladze, na Gran Canarii i Majorce. A już w sezonie zimowym będzie można polecieć do stolicy Portugalii -  Lizbony oraz do Marrakeszu w Maroku.  – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


Łącznie do 31 lipca 2017 r. obsłużono już 3 262 633 pasażerów. To ponad 464 tysiące więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku, co oznacza wzrost na poziomie 17%.  W lipcu prowadzona była, na krakowskich tramwajach, kampania reklamowa promująca tegoroczną, rekordową pod względem ilości, siatkę połączeń #PROSTOzKRAKOWA.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×