23 czerwca 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

Sierpień udanym miesiącem dla krakowskiego lotniska

Sierpień udanym miesiącem dla krakowskiego lotniska

W sierpniu krakowskie lotnisko obsłużyło 541 752 pasażerów. Jest to wynik o 9% lepszy (44,5 tysięcy dodatkowych pasażerów) niż w sierpniu 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano łącznie 4 192 startów i lądowań tj. o 5 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 

W sezonie lato 2017 w siatce połączeń krakowskiego lotniska znalazły się trzy nowe kraje: Portugalia, Izrael i Stany Zjednoczone. Loty do Izraela oferuje nowy przewoźnik w Kraków Airport – linia lotnicza EL-AL. Połączenie do Tel-Awiwu cieszy się dużym powodzeniem: w sierpniu na każde 10 dostępnych miejsc w samolocie aż 9 było zajętych – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

 

Dużą popularnością cieszyły się też rejsy easyJet do Bristolu i Edynburga oraz Ryanair do Walencji. W samolotach latających na tych trasach prawie wszystkie miejsca były zajęte – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.  

 

W sierpniu najwięcej lotów #PROSTOzKRAKOWA było do Niemiec. W siatce połączeń krakowskiego lotniska można znaleźć połączenia do: Berlina, Hamburga, Dusseldorfu, Stuttgartu, Frankfurtu, Monachium i Dortmundu. Nowością w sezonie zimowym będzie połączenie do Norymbergi.

Łącznie od początku roku do 31 sierpnia 2017 r. obsłużono 3 804 385 pasażerów (509 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku), daje to wzrost na poziomie 15%.

 

W sierpniu podpisano również porozumienie pomiędzy Kraków Airport a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Obejmuje ono m.in. szkolenia dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych, podnoszenia jakości i dostępności usług dla pasażerów niepełnosprawnych, w tym naukę pracowników portu języka migowego.

 

Ponadto w zeszłym miesiącu w terminalu pasażerskim powstała „strefa szachisty” z planszą na podłodze terminalu oraz figurami do gry w dużym rozmiarze. Kolejnym udogodnieniem są dwie kabiny dla osób palących, jedna w strefie Schengen oraz druga w non-Schengen.


W sierpniu zakupiono sześć hybrydowych samochodów dla koordynatorów ruchu lotniczego naziemnego (marszałków). Samochody Follow Me wyróżnia przede wszystkim charakterystyczny kolor oraz wnętrze przystosowane do pracy na lotnisku. Dzięki silnikom elektrycznym auta są zdecydowanie oszczędniejsze i mniej emisyjne. Zakup nowych aut wpisuje się w realizację Strategii społecznej odpowiedzialności Kraków Airport na lata 2016-2018, która w obszarze ochrony środowiska zakłada między innymi stosowanie rozwiązań energooszczędnych na etapie nowych inwestycji.

KOMUNIKAT – WRZESIEŃ – ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY POCIĄGÓW

Zmiany w rozkładzie pociągów Kolei Małopolskich, kursujących z/do Kraków Airport nastąpią w okresie od 3 września do 14 października br. Pociągi będą kursować co 60 minut, pomiędzy kursami pociągów dodatkowo zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Pasażerów prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży na lotnisko. Szczegóły na krakowairport.plPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×