20 lipca 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

Podsumowanie wakacji w Kraków Airport

Podsumowanie wakacji w Kraków Airport

W sezonie letnim na międzynarodowym porcie lotniczym Kraków-Balice pasażerowie skorzystali z 83 połączeń oferowanych przez 19 przewoźników. Najpopularniejszym kierunkiem lotów była Hiszpania, gdzie  największą popularnością cieszył się Madryt. Linie lotnicze Ryanair oraz Iberia Express przewiozły łącznie blisko 19 tys. pasażerów pomiędzy stolicą Małopolski, a stolicą Hiszpanii.

Według oficjalnych danych lotniska, dużą popularnością cieszyły się też loty na Cypr oraz do Wielkiej Brytanii - do tej ostatniej w sumie poleciało 250 tysięcy pasażerów. Niemcy to kolejny z krajów, który upodobali sobie krakowscy podróżnicy - w sumie na trasach zrealizowano ponad 1 700 operacji lotniczych.

Rzecznik Monika Pabisek podaje, że z usług krakowskiego lotniska skorzystało o 11 procent - niemal 1,1 miliona - więcej podróżnych niż w porównaniu do ubiegłorocznych wakacji.

W ostatnią niedzielę października zostanie wprowadzony zimowy rozkład lotów. Pasażerowie będą mogli skorzystać z 90 połączeń, w tym z 16 nowości, oferowanych przez 16 linii lotniczych. Wśród celów podróży dominować będą miasta turystyczne o sprzyjającym wakacji klimacie jak Ateny, Lizbona, Marrakesz, Tel Awiw czy Wenecja. Lotnisko zapowiada też otwarcie nowych tras wraz z początkiem sezonu zimowego do Birmingham, Berlina, Goeteborga, Glasgow, Malmo, Norymbergi oraz Pragi.

Oferta Kraków Airport zarówno w sezonie letnim, jak i w nadchodzącym sezonie zimowym sprawia, że słoneczny urlop prosto z Krakowa można zaplanować niezależnie od trwającej pory roku” – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

BW

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×