19 grudnia 2018

Transport i Spedycja » Lotniczy

Airbus nabędzie większościowe udziały w C Series Aircraft Limited Partnership

Airbus nabędzie większościowe udziały w C Series Aircraft Limited PartnershipAirbus SE i Bombardier Inc.  zostaną partnerami w programie C Series. Odpowiednia umowa została podpisana dzisiaj. Łączy ona globalny zasięg i skalę działalności firmy Airbus z najnowszą i najnowocześniejszą rodziną samolotów odrzutowych firmy Bombardier, pozwalając obu partnerom wykorzystać pełen potencjał platformy C Series i zapewnić znaczne korzyści klientom, dostawcom, pracownikom i akcjonariuszom.
Partnerstwo łączy dwie uzupełniające się linie produktów w segmencie samolotów na 100-150 miejsc, który ma reprezentować ponad 6000 nowych samolotów w ciągu następnych 20 lat
Globalny zasięg i skala działalności firmy Airbus w połączeniu z najnowszą rodziną samolotów firmy Bombardier zapewni znaczne korzyści klientom, dostawcom, pracownikom i akcjonariuszom.
Doświadczenie firmy Airbus w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw ma znacznie obniżyć koszty produkcji C Series.

Zobowiązanie na rzecz Québecu: centrala C Series Aircraft Limited Partnership oraz główny zakład montażowy pozostaną w Québecu ze wsparciem globalnych łańcuchów dostaw obu firm
Międzynarodowa baza przemysłowa firmy Airbus poszerzy się o linię montażu końcowego C Series w Kanadzie, wywierając pozytywny wpływ na branżę lotniczo-kosmiczną w Quebecu i całym kraju.
W związku z rosnącym rynkiem na C Series zapadła decyzje o budowie drugiej linii montażu końcowego w Mobile w Alabamie, która będzie obsługiwać amerykańskich klientów

Na mocy umowy Airbus wesprze C Series Aircraft Limited Partnership (CSALP), spółkę produkującą i sprzedającą C Series, swoim doświadczeniem w zakresie zaopatrzenia, sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. Po sfinalizowaniu umowy Airbus nabędzie 50,01 proc. udziałów w CSALP. Bombardier i Investissement Québec (IQ) będą właścicielami odpowiednio 31 i 19 proc. udziałów.

Centrala CSALP, podstawowa linia montażowa oraz powiązane z nimi funkcje pozostaną w Quebecu, wspierane globalnym zasięgiem i skalą działalności firmy Airbus. Międzynarodowa baza przemysłowa firmy Airbus poszerzy się o linię montażu końcowego C Series w Kanadzie oraz o dodatkową linię produkcyjną C Series w amerykańskich zakładach firmy Airbus w Alabamie. To wzmocnienie programu i zacieśnienie globalnej współpracy wywrze pozytywny wpływ na branżę lotniczo-kosmiczną w Quebecu i całej Kanadzie.
X Polecamy artykuł:
Świąteczne upominki w firmach


Rynek samolotów wąskokadłubowych jest kluczowym motorem wzrostu i reprezentuje 70 proc. oczekiwanego przyszłego popytu na samoloty. Samoloty C Series na 100-150 miejsc w dużej mierze uzupełniają istniejącą ofertę wąskokadłubową firmy Airbus, która skupia się na wyższym segmencie (150-240 miejsc). Światowej klasy sieci sprzedaży, marketingu i obsługi klienta, które Airbus wnosi do wspólnego przedsięwzięcia, mają wzmocnić i przyspieszyć wzrost sprzedaży serii C. Ponadto doświadczenie firmy Airbus w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw ma znacznie obniżyć koszty produkcji C Series.

Airbus mocno angażuje się w Kanadzie i jej sektorze lotniczo-kosmicznym, a dostawcy kanadyjscy zyskują dostęp do globalnego łańcucha dostaw firmy Airbus. Nowe partnerstwo w programie C Series zapewni miejsca pracy w Kanadzie na wiele lat.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×